Z břeclavského muzea museli údajně z reorganizačních a ekonomických důvodů odejít hned dva dlouholetí zaměstnanci. Archeolog Petr Dvořák, který je hlavním odborníkem na místopis archeologických lokalit na Moravě a muzejní výtvarník Vojtěch Kučera.
Podle nové ředitelky břeclavského muzea Jany Kramářové je odchod těchto dvou zaměstnanců důsledkem závěrů personálního auditu. „Nebráním se samozřejmě další externí spolupráci, pokud budou mít oba zájem,“ doplnila Kramářová.

Pracovníci muzea dokonce dostali zákaz vyjadřovat se tisku. Kramářová se obhajuje tím, že je to standardní postup firemní kultury. „Z titulu své pozice jsem si dovolila kompetenci tiskového mluvčího nechat pro sebe,“ zdůvodnila své stanovisko.

„Pracovníkům sice končí pracovní poměr, ale ředitelka už je vyzvala k další spolupráci. Zejména Petra Dvořáka, který je ve svém oboru opravdu odborníkem,“ řekl břeclavský radní Martin Radkovič. Dodal, že s reorganizací souhlasí. „Souhlasím s rozhodnutím vnitřního auditu, který doporučil nové personální obsazení břeclavského muzea. Ačkoli toto řešení není zrovna nejšťastnější,“ přiznal Radkovič.

„Jsou to všechno kroky směřující k diskreditaci břeclavské kultury,“ vyslovil svůj názor dlouholetý kulturní pracovník Franišek Schulz. Dle jeho slov jde o plánovanou generační výměnu. „Situace je taková, že nová ředitelka si s sebou přivedla nové zaměstnance. Ti staří jim museli uvolnit místa. Tak už to chodí,“ poznamenal v současnosti nezaměstnaný Schulz.

Někteří z břeclavských zastupitelů o vynuceném odchodu těchto dlouholetých pracovníků dokonce ještě ani neslyšeli. „Nic o tom nevím, budu se muset informovat,“ sdělil městský zastupitel Oldřich Ryšavý…

Více v Břeclavském deníku ve středu 5. prosince