Kapely své turné odstartovaly v polovině října v Hořovicích. Koncerty po celé republice vždy otevírá ostravské seskupení Absolut Deafers. „Skupina působí na rockové scéně v České republice tři roky a vzaly si je na turné takové legendy jako právě Arakain, Kreyson, Citron, Vitacit, Horkýže Slíže a další," sdělila jejich manažerka Jana Vlčková. Ještě doplnila, že ostravští hudebníci vydají v příštím roce svoji druhou desku.

Na krumvířský koncert se přijede podívat i desetiletá Tereza Vajbarová z Vrbice, která se narodila s mozkovou obrnou a odmalička je na invalidním vozíku. Právě na tomto setkání rockerů a metalistů se uskuteční sbírka umělohmotných víček na podporu této dívky. Sbírka započala již loni a zapojilo se do ní i několik známých osobností.

Pomoci se rozhodl i Dalibor Novák z Krumvíře. Vyzývá všechny, co se koncertu zúčastní, aby při té příležitosti pomohli dobré věci. „Terezce by v jejím boji s nemocí pomohl rekondiční pobyt v lázních, který však zdravotní pojišťovna nehradí. Tento pobyt stojí více peněz, než si rodiče Terezky mohou dovolit. A proto jsme se rozhodli, že ji na koncertu Arakain a Dymytry v Krumvíři podpoříme," uvedl Novák ve výzvě.

Kdokoliv může donést víčka od džusů, ochucených mlék, aviváží, šlehaček či plastové krabičky od žvýkaček.

Na pódiu krumvířského kulturního domu představí kapely všechny své známé skladby. Zajímavostí je, že si seznam písniček sestavili v anketě sami fanoušci.

Jedním z nich je i Břeclavan Zdeněk Rolník, který se na akci chystá. „Na koncertě Dymytry jsem byl už dvakrát a pokaždé se mi to líbilo. Krumvíř je od Břeclavi navíc kousek, byla by škoda to nevidět. Navíc s Arakainama, to je velký bonus. Nalákalo mě i to, že samotní fanoušci na internetu hlasovali o deset nejlepších songů od obou kapel, které na koncertě zahrají. Lístek ještě nemám, koupím si jej přímo na místě," plánoval v úterý Rolník.