Divadlu bude v Mikulově patřit už páteční večer. „Co jiného nabídnout pro letní pohodu než proslulou komedii Světáci, se kterou přijede divadelní společnost Háta. Zahrají například Jan Přeučil, Martin Zounar, Adéla Gondíková, Olga Želenská, Pavel Vítek nebo Ivana Anderlová," uvedla za organizátory Martina Jablanovská. Představení začne v devět hodin večer.

Sobota odstartuje v amfiteátru už od deseti hodin dopoledne programem pro děti. „Těšit se mohou na různé soutěže a především na pohádkové divadelní představení. Cílem této akce je, aby se bavili všichni společně. Proto se snažíme vyhovět všem věkovým skupinám," sdělila.

Další program už bude čistě hudební. Po koncertech skupin Crossband, UDG nebo „vícegeneračního" Jaroslava Uhlíře se návštěvníci mohou těšit na i plnohodnotný koncert písničkáře Tomáše Kluse. „Ten bude třešničkou na dortu sobotního večera," poznamenala Jablanovská.

Vstupenky na oba festivalové dny jsou zvýhodněné, podobně jako rodinné vstupné. Lístky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream. Vždy dvě děti do výšky 130 centimetrů mají vstup zdarma.

Festival se o letošních prázdninách po mikulovské premiéře přesune ještě na další tři místa, a to do Olomouce, Mostu a Pitkovic.