A zejména jejich společná píseň Balada o rudém vínu. V sobotu večer měla premiéru v zaplněné velkopavlovické sokolovně. „Všechno to vlastně vzniklo tak, že jsem se v Praze při prodeji vína seznámil s diskžokejem a hudebním producentem Martinem Hrdinkou. Ten dostal nápad, že si nechá udělat svoje víno. A k němu vznikne i speciální cédéčko,“ ohlíží se zpátky člen sboru Martin Prokeš.

Výběrové album ponese název Dámy v červeném. Budou na něm již osvědčené hity dvaceti předních českých zpěvaček jako Heleny Vondráčkové, Lucie Bílé, Věry Špinarové, ale třeba i Ewy Farné. A také speciální skladba šansoniérky Šárky Markové. Napsal ji umělecký vedoucí Presúzního sboru Roman Veverka a text složil písničkář Vít Šujan.

„Je to písnička speciálně pro Šárku, která je právě z Prahy,“ směje se Martin Hrdinka, který v sobotu také nemohl ve Velkých Pavlovicích chybět. Jak přiznává, vínu přišel na chuť teprve nedávno. „Do té doby jsem pil jenom whiskey. Teď to dělím tak půl na půl. Vůbec nejradši mám ale sekty vyráběné klasickou metodou,“ svěřuje se. Jeho víno, kvůli kterému nahrávka vlastně vznikla, se teprve rodí. Ponese název Hrdinské Martinovo červené.

Netradiční skladba šansoniérky a mužáků vyjde nejprve jako singl. Křest si odbude šestnáctého května na pražském veletrhu Víno a destiláty. „Píseň symbolizuje spojení hudebních žánrů a také setkání Čech a Moravy,“ říká Prokeš. Podobný nádech měl i sobotní večer s řadou hostů a překvapení, například souznění cimbálu a bicích.

Výběrové cédéčko by se mělo na pultech obchodů objevit v červnu. Velkopavlovičtí mužáci se na něm představí ještě jednou, a to díky bonusové písni Skleničko skleněná.