Saudkovi patří k nejvýznamnějším českým fotografům, návštěvníci se tak mohou těšit na jedinečný zážitek. „Jan Saudek má nezaměnitelný rukopis. Věnuje se zejména ateliérové fotografii. Celoživotně jej zajímá motiv ženského těla, vztah mezi mužem a ženou a nahota. Má za sebou více než čtyři sta samostatných výstav po celém světě a jeho dílo je zastoupené ve všech prestižních světových muzeích a galeriích," řekla o autorovi Kuhnová.

Vernisáž· čtvrtek, od 17.00 hodin, synagoga v Břeclavi, za účasti Sáry Saudkové, která zde bude mít i autogramiádu svých knih
· výstava bude prodejní, kromě samotných děl budou k prodeji i šperky navržené Janem Saudkem, knihy a podobně

Jeho stylem se inspirovala druhá vystavující-Sára Saudková. „Fotografuje zejména akty, po technické stránce se jedná hlavně o klasické černobílé fotografie. Věnuje se převážně volné tvorbě, inscenovanými fotografiemi dokumentuje život, mnohdy i svůj soukromý. Mimo fotografii se věnuje i psaní," zmínila kurátorka výstavy.

Zájemci mohou do břeclavské synagogy vyrazit a inspirovat se uměním významných českých fotografů až do dvaadvacátého ledna.