„S nápadem založit pěvecký sbor přišla naše paní ředitelka a já jsem se toho hned chytla. Jsme tady všichni z Podluží, takže k lidovým i jiným písním máme velmi blízko,“ popisuje vedoucí sboru Inka Zapletalová.

Podle jejích slov si zpěvem trampských i lidových písní a recitováním básniček senioři udržují bystré myšlení a dobrou paměť.
„Musí se dokonale naučit textm jinak je nepustím na vystoupení. To je pro ně obrovská motivace,“ říká sympatická pečovatelka. Však také nejstarší zpěvačka, čtyřiadevadesátiletá sólistka, tak moc chtěla vytupovat s ostatními, že ji jako zázrakem pustili z nemocnice, přestože ji pár dní před vystoupením sklátila nemoc a odešly jí hlasivky.

„Je hrozně hezké, jak se těší na každou zkoušku. Doslova se předhánějí, která bude ve zkušebně nejdřív nebo si vystřihne sólo. Jedna z babiček bývala ochotnickou herečkou. To jsou teprve gesta a procítěný výraz,“ vypráví s úsměvem Zapletalová.
Seniorky s věkovým průměrem třiaosmdesát let už své trénované hlasy předvedly na několika vystoupeních. Teď se chystají i do Hodonína. „Každé vystoupení je pro ně obrovská radost, ale pro nás spíš hodně starostí. Obrobský problém jsou třeba pouhé schody do prvního poschodí,“ snaží se přiblížit vedoucí.

zamyšlení