„Jsme ohromně spokojeni,“ hodnotila festival Jana Tupá z Centra volného času Hustopeče. „Na každém představení bylo dost diváků a myslím si, že byli spokojeni s tím, co jim festival nabídl," doplnila.

Jak jsme již zmínili v úvodu přehlídka nabídla zejména komediální žánr. Třeskutou férii „Paroháči“ v podání známého divadelního souboru Ořechov vystřídala klasická fraška „Treperendy“ Divadelní spolek Starovičky a závěr festivalu patřil lidovým příběhům „Slovácko sa súdí“ divadelníků z Vrbice. Jedinou výjimkou potvrzující pravidlo tak byl příběh „Tonka Šibenice“, který zahrálo Divadlo Brod.

Přídomek hustopečské divadelní přehlídky „sousedská“ napovídá, že se zde setkávají soubory, které často nemají ambice zúčastňovat se vrcholných divadelních soutěží, ale hrají rádi divadlo a nesmírně se tím baví. A diváci zase velice rádi chodí dívat se na své známé a kamarády z okolních obcí.

Neznamená to ovšem, že tyhle soubory nemohou nabídnout kvalitní podívanou. Ostatně to dokládají oba zástupci našeho regionu na festivalu: divadelníci z Vrbice a Staroviček. „Hrálo se nám tady moc dobře. My to bereme jako čest, hrát na této přehlídce,“ řekla režisérka Divadelního spolku Kadet Starovičky Anna Haluzová.

Starovičky se představily v Hustopečích s klasickou hrou C.Goldoniho Treperendy, která je přímo nabitá humorem. „Komedie se hrají dobře. Myslím si, že tragédií je všude dost a lidé se chtějí hlavně bavit,“ vysvětluje Anna Haluzová. „Musíme se ale také dívat na obsazení. Máme sice v souboru dost žen, ale je nedostatek mužů,“ doplnila. Na otázku, jestli jsou i ve Starovičkách takové Treperendy (po našem klepny) jako v jejich hře, pak s úsměvem dodává: „Já si myslím, že ty jsou všude.“