Jejich počet odkazuje na životní jubileum Fröhlicha. „Výstavu jsme nazvali Letokruhy, jde o výběr z mé tvorby od roku 1991, kdy jsem s uměleckým řezbářstvím začínal,“ vypráví.

Místní už poznají jeho práci na první pohled. Typické jsou pro něj dlouhé protáhlé figury. Návštěvníci uvidí na výstavě i desítky madon, ženy jsou vůbec Fröhlichovi velkou inspirací. „Někdo tvrdí, že v určitých plastikách poznává mou manželku, ale kdoví,“ říká Břeclavan.Fröhlich je věřící. Nápady přesto čerpá i v bájích. Zhmotnil třeba plačící Niobé z řecké mytologie. „Podle pověsti přišla postupně o sedm dcer a sedm synů. Socha má namodralou barvu. Vznikala totiž v době, kdy jsme nově vymalovali obývák, tak aby tam ladila,“ směje se řezbář.

V Břeclavi najdou zájemci na jednom místě Fröhlichovu prvotinu svatého Urbana patrona vinařů, alegorickou Loď bláznů i panáka na houpačce. „Toho jsem vyřezal svému vnukovi. Na výstavu jsem tuto sošku vzal pro odlehčení. Je zavěšená, lidé si do ní mohou ťuknout,“ připomíná.V začátcích své tvorby Fröhlich opracovával lipové dřevo, později tvrdší, ovocné. „Nechlupatí se tak a je hezčí. Plastiky na závěr upravuji včelím voskem,“ říká břeclavský umělec.

Při tvorbě využívá i kazy dřeva. „Materiál člověku napoví a navede ho, jak s ním pracovat. Z kmene stačí odstranit to, co tam nepatří, ze zbytku socha vyjde sama,“ tvrdí.

Fröhlich už vystavoval svá díla i v Senátu. V regionu je známý také jako tvůrce betlémů z jednoho kusu dřeva. „Doposud jsem jich udělal dvaadvacet,“ vyčísluje tvůrce.

Na jeho díla se mohou lidé v Břeclavi přijít podívat až do dvacátého května.