„Pekelný advent volně navazuje na moji první knížku Čertovo kopyto. Opět jde tedy o příběh plný napětí a tajemna. Tentokrát je posunutý časově o kousek dál, do období adventu. Jde v něm o čerta Křiváka, který chce ovládnout svět,“ popisuje Sviták a doplňuje, že přestože je příběh pokračováním první knihy, v mnohém se od ní liší.

„Hlavní rozdíl je v tom, že zatímco v první knize byl vypravěčem pouze chlapec Oliver, ve druhé se střídá s Emou. Navíc předtím se do potíží dostala Ema, v Pekelném adventu je to ale Oliver, kterého ona musí zachraňovat,“ srovnává spisovatel.

Sepsání knížky s vánoční tematikou mu trvalo pouhé čtyři dny. Paradoxně ji vytvořil během parných letních dní. „Pekelný advent vznikl doopravdy hodně rychle. Několik měsíců však zabraly editorské práce. Od tohoto týdne už je ale k dostání.“ usmívá se spokojený autor, jemuž se v hlavě pomalu rodí nová linie pokračování dobrodružství Emy a Olivera.

„Myslím si, že by se další knížka mohla na trhu objevit zhruba za rok. Napadlo mě zpracovat takové dobrodružství, díky němuž by se děti ocitly ve světě, v němž se zastavil čas. Právě tento svět by byl výchozím a podkresloval by příběh,“ vysvětluje zapáleně muž.

Jak dodává, křest Pekelný advent, jenž je určený pro děti mezi osmi až dvanácti lety, zatím nečeká. „Celý prosinec však strávím cestováním po republice. V knihovnách a školách budu totiž předčítat úryvky z příběhu. Dvacátého prosince od šestnácti hodin budu například v hodonínské knihovně,“ nastiňuje Sviták, jemuž je prvním kritikem a čtenářem vždy manželka.

Jan Sviták - Pekelný agent.
Přebal knihy Pekelný advent od Jana Svitáka