„Jsme zatím jen v hobby kategorii a tohle byla teprve naše čtvrtá soutěž. Nebylo to ale poprvé, co jsme skončili na bedně,“ pochválil své krátké působení v tanečním sportu Lukáš Zálešák. Ten v neděli se svou partnerkou Terezou Tesaříkovou vytančil první místo v latinsko–amerických tancích a druhé místo ve standardních tancích.

„O vstupu do svazu tanečního sportu jsme zatím nepřemýšleli, pořád se máme v hobby kategorii dost co učit. V těchto věcech si necháme plně radit od trenérů,“ neusíná na vavřínech tanečnice Tesaříková. Kdyby do svazu mladý pár vstoupil, ocitl by se v nejnižší postupové kategorii D a v seriálu tanečních soutěží by bojoval o postup do dalších kategorií. „Ještě na to máme čas. Tančíme spolu teprve rok. Jak daleko se dostaneme, necháváme osudu. Prostě uvidíme, jak nám to půjde,“ dodal Zálešák, který studuje prvním rokem agropodnikání na valtické vinařské škole.

Tanečníci z Ladné, kteří tančí pod klubem Morava v Mikulově, nebyli jediní, kdo na břeclavské soutěži zabodovali. Ve stejné kategorii se umístili také Martin Planý a Veronika Hudcová ze stejného klubu. Úspěšní byli i junioři z pořadatelského klubu Starstep Břeclav. „Musím je pochválit, v silné konkurenci si vedli dobře. I pořadatelsky jsme naši premiéru snad zvládli obstojně,“ hýřila optimismem vedoucí klubu Starstep Jana Fenčáková.