Když pak ochotníci čas od času secvičí něco nového nebo vsadí na úspěšnou komedii, je to událost. A to jak pro herce samotné, tak pro široký okruh jejich přátel, rodiny či milovníků divadla. Ti totiž ví, že i sebeškolenější herci nezaručí divadelní zážitek a skutečnou energii na jevišti.

Hrají v sobotu i v neděli

O podobnou kulturní a společenskou událost půjde také v sobotu a v neděli v Pohořelicích. Tamní amatérský spolek Pohoda totiž sehraje dvě reprízy známé francouzské komedie Brouk v hlavě. Za představením lidé zamíří v pět hodin odpoledne do sálu „staré" Radnice, která ve městě slouží ke kulturním setkáním.

Zhruba dvacet herců z Pohody se tam schází každou neděli na zkoušky už osm let. Převážná část z nich je spojená s učitelským povoláním. I proto se původně soubor věnoval spíše divadlu pro děti, začínal s Mrazíkem a Hrátkami s čertem.

Postupně ale herci přesedlali rovněž na hry pro dospělé. Vedle oblíbené Dívčí války tak před dvěma lety secvičili i Brouka v hlavě.

To, že nadšencům působí hraní radost, dokazuje například také spolupráce na mezinárodním programu Mládež v akci. Díky nim Pohoda pobavila děti v rumunské Focsani, na půdě tureckého města Amasya nebo v belgických Antwerpách.

O víkendu se však představí s lechtivou situační komedií francouzského dramatika poloviny devatenáctého a dvacátého století Georgese Feydeaua. Hra založená na příběhu neuskutečněné nevěry čerpá situační humor z omylů, záměn osob, nedorozumění a převleků.

Představení, jež se odehrává v pařížském hodinovém hotýlku U Galantní kočičky, pobaví především dospělé. Podle pořadatelů je totiž nevhodná pro děti do patnácti let. Jak na pozvánkách dodávají, vstupné bude sedmdesát korun.