Jarní Sešlost se v Boleradicích koná již od roku 2007 a pravidelně nabízí představení vesnických ochotnických souborů nejen z jihu Moravy. Ty mají možnost z Boleradic postoupit na národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. Letos již stihla zcela vyprodat sál hudební komedie Saturnin podle oblíbené předlohy Zdeňka Jirotky, kterou sehrála Vlastenecká omladina z Vídně. Čeští ochotníci sklidili úspěch v rakouské metropoli i boleradickém divadle už loni s nastudováním světoznámého muzikálu Šumař na střeše. Stejně jako v něm se i v Saturninovi zaskvěl domácí herec Zbyněk Háder a další známé tváře souboru.

Včera večer bylo na programu přehlídky představení Nemrtvá nevěsta v podání divadelního spolku Stodola Jiříkovice, který inspiroval roztomile morbidní filmový námět Tima Burtona. Odvážný a zábavný dramaturgický výběr dnes večer předvede i divadelní spolek Prkno z Veverské Bítýšky.

Provokativní muž

Soubor se představí s hrou Zakázané uvolnění mladého a provokativního dramatika Petra Kolečka. Komedie, v níž se v jednom čase a prostoru setkají tři mladé ženy, těží z jejich nemilosrdného pohledu na život, vztahy a zejména muže. Podle hry aktuálně natáčí další film Jan Hřebejk, Kolečko kromě aktuálních divadelních výpovědí stojí například i za scénářem k seriálu Čtvrtá hvězda. Představení začíná o půl osmé večer. Nevybíravý slovník a cynický humor je třeba očekávat.

O závěrečnou tečku čtyřdenního divadelního maratonu se zítra o půl osmé večer postará divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou. Muzikálový příběh o zbojníkovi Jurovi Jánošíkovi, který bohatým bral a chudým dával, tentokrát nese název Malované na skle. Text nově přebásnil slezský písničkář Jarek Nohavica, takže si na své přijdou i příznivci jeho písní.

Předprodej a rezervace vstupenek lze stále vyřídit na pokladně boleradického divadla, Malované na skle však již hlásí plný sál. Návštěvníci boleradického divadla jsou od včerejška zváni také na prodejní výstavu obrazů malíře jižní Moravy Antonína Vojtka. Vznikla při příležitosti desátého výročí otevření budovy ochotnického spolku a zhlédnout ji lze před každým představením po celý květen. Ten slibuje pohádky pro děti i další komedie.

PETR VLASÁK