Tamější přírodní areál uvítá na tisíc účinkujících, jarmark lidových řemesel a také lidové veselice. Chybět nebude ani ochutnávka moravských vín a krajové kuchyně. Připravena je rovněž výstava fotografií.

Začátek programu tradičních slavností je naplánován už na pátek v sedm hodin večer přehlídkou dechových hudeb. Po ní následuje veselice s dechovou hudbou Straňanka.
V sobotuve ve dvě hodiny odpoledne půjde obcí průvod dětských národopisných souborů. Do kroku bude krojovaným hrát cimbálová muzika břeclavské Základní umělecké školy.

V pět hodin začínají soutěže ve zpěvu a tanci O stárka Podluží. Chybět nebude ani přehlídka cimbálových muzik a jejich hostů. Předvedou se mladí zpěváci a tanečníci z celého regionu. Hostem festivalu bude kapela Hradišťan. Následuje lidová veselice, kterou doprovodí Zlaťulka a cimbálové muziky.

Nedělní pokračování začne v devět hodin mší v kostele svatého Mikuláše. O hodinu později se začne sjíždět chasa na vozech tažených koňmi. Ve dvě hodiny odpoledne se průvod vydá za doprovodu dechových hudeb Tvrdonicemi. Za další hodinu začíná folklórní pásmo, na kterém vystoupí celá řada folklórních souborů. Po jeho skončení následuje veselice, na které opět zahraje dechová hudba Zlaťulka.

Zdeňka Savarová