Program slavností zahájí od pátečních sedmi hodin večer mládežnická dechová hudba Svatobořáci. „Milovníci dechovky se mohou těšit i na slovenské vystupující, jako třeba dechovou hudbu Križovianka,“ prozradila Zdena Šlichtová z tvrdonické radnice.

Po nich vystoupí známí hudebníci Sobuláci, Mistříňanka a Zlaťulka. Celým programem bude provázet známý moderátor Jožka Šmukař.

Sobotní odpoledne začne průvodem účinkujících dětských souborů. Po jejich vystoupeních se konají tradiční soutěže ve zpěvu a tanci. „Pokračujeme také v nabídce módních přehlídek inspirovaným folklórem a vystoupením vítězů soutěže mladých verbířů,“ nastínila Šlichtová.

Nový život: Polykači kilometrů, průkopníci nákladních kol a bědující rybáři

Na Podluží v písní a tanci bude veselo až do ranních hodin. Na různých místech v areálu budou dlouho hrát cimbálové muziky Olina, Břeclavan a Zádruha.

V neděli ráno se místní a vystupující sejdou na mši svaté v kostele svatého Mikuláše. Pak se přespolní chasy sjedou na vozech tažených koňmi na tvrdonickém náměstí. Na to naváže průvod obcí. „Od čtyř hodin odpoledne se představí Všetečníci, kteří zaujmou svou folklorní netradičností,“ uvedla Šlichtová.

Na závěr festivalu vystoupí od pěti hodin odpoledne jako host folklorní soubor Ondráš.

Návštěvníci se mohou těšit i na řadu doprovodných akcí. „Každý večer po skončení přehlídek jsou všichni zváni na lidovou veselici s dechovými i cimbálovými muzikami. Poprvé tu budeme mít dětský dvůr nebo foto koutek,“ lákala Šlichtová.

Do Tvrdonic se kromě několika stovek návštěvníků chystá také Milan Havelka. „Je to velký kulturní víkend pro náš region. Byla by škoda o něj přijít,“ řekl Břeclavan.

Ilustrační foto
Meruňky poškodily kroupy, chybí také voda. Zem je posetá plody velikosti třešní