Už od dubna je zde k vidění výstava Ptáci Lednicko – valtického přírodního komplexu. Výstava mapuje vztah mezi jednotlivými druhy ptáků a životním prostředím. Doplňují ji fotografie a akustické ukázky ptačího zpěvu. K vidění je také přes sto dvacet preparátů ptáků.

Pracovníci muzea připravili na začátek června expozici Pravěký svět dinosaurů, která zaujme hlavně děti. Výstava znázorňuje vývoj fauny na Zemi od prvohor až po dobu ledovou. Návštěvníci uvidí pravěká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Děti budou mít k dispozici počítač s tematickými hrami.
Výstava Barvy květů surfinií a petúnií zdobí až do konce srpna dvůr muzea. Zaměřuje se na nejvíce pěstované odrůdy balkónových květin. Návštěvníci se u ní mohou inspirovat pro vlastní tvorbu.

Výstava Nejkrásnější moravské minerály láká návštěvníky na téměř sedmdesát exponátů. Zájemci se mohou seznámit s minerály vhodnými pro znamení horoskopu.
Historické parky a zahrady Čech a Moravy jsou představeny na dvanácti prostorových modelech vytvořených v sedmdesátých letech.