„DJ Nois z kapely si rád hraje s počítači, kamerou a filmovým střihem, takže náš první klip ke skladbě Nedívej se z5 byla čistě práce jeho a kapely. Vše jsme natáčeli na valtické Reistně. Nový klip k písni Originál jsme zveřejnili teprve nedávno. Je napůl z Valtic a napůl z Londýna," popsal bubeník kapely Filip Pluháček.

Ve zhruba čtyřminutovém klipu se mísí záběry z nové valtické galerie Reistna a ulic hlavního města Velké Británie. Přestože vypadá energický videoklip profesionálně, vznikal podobně jako ten první nízkonákladově.

„Někteří studujeme, někteří pracujeme. Na profesionální videoklip bychom ale našetřili stěží. Vše vzniklo náhodou a kamarádskou svépomocí. V Londýně kapela nebyla. Kameraman a fotograf Petr Frohlich se nám ale přes kamaráda nabídl, že do Londýna jede a může nám záběry udělat," upřesnil zrod klipu Pluháček.

Skladba i klip vzkazuje, že je každý člověk originální. To zdůrazňuje jak refrén písně, tak leitmotiv se psaným názvem skladby. Ten se mihne u Big Benu, londýnského oka nebo Toweru hned několikrát a v několika jazycích.

„Texty ani hudbu v kapele neskládám. Sdělení skladby ale vnímám tak, že přestože jsme jako lidi všichni stejní, zároveň jsme každý originál. Aniž by si někdo na něco hrál," vzkázal bubeník šestičlenné sestavy.

Na natáčení ve Valticích se podílel i mikulovský fotograf s pseudonymem Seej., o střih se postaral Radovan Jaroň alias DJ Nois. Text k Originálu složil zpěvák Irnisu Josef Vališ a rapper Libor Hudček .

Skladba vystihuje také zvuk kapely. Kombinuje v sobě rockové kytary, new wave elektroniku, popové nápěvy a dubstepové střihy. A baví se. Podobně jako v klipu, jenž má na internetu za tři týdny už přes 3500 zhlédnutí.