Proč nepořádáte koncert Suzanne Vega na Břeclavsku?
Uvažovali jsme o tom, ale nakonec vyhrálo Uherské Hradiště. Spojení s Letní filmovou školou se nabízelo a je více než příznačné. Přestože Vega patří ke světové špičce v oblasti folku, je taková alternativní. Věříme, že na festivalu budou její potencionální posluchači. Naše agentura sice sídlí na Břeclavsku, ale naším cílem je přivézt kvalitní umělce kamkoliv na Moravu.

Čí to byl nápad spojit festival s vystoupením legendární písničkářky?
Naší agentury, my jsme iniciátory nedělního koncertu. Přednesli jsme tuto myšlenku pořadatelům filmové školy a oni řekli: Je to výborné, spojíme dvě zajímavé akce. Organizovali sice tradičně doprovodný hudební program, ale tak velké jméno tady ještě neměli. Pak už jen stačilo vyjednat podmínky koncertu a termín.

Jak těžké bylo získat hvězdu formátu Suzanne Vega?
Měli jsme štěstí, trefili jsme se do jejího evropského turné. Do Uherského Hradiště přijede z Budapešti a hned druhý den pokračuje do Polska. Jednání ale nebyla jednoduchá. Zastupuje ji totiž agentura z Londýna, zatímco její management sídlí v Americe. Někdy jsme na odpověď čekali i týden. Chtělo to trpělivost.

Nepřekvapila vás nějakými hvězdnými manýry?
Ne, sice jsme s ní zatím osobně nemluvili, jen s jejími muzikanty, ale podle nároků je úplně normální. Speciální požadavky má jen na stravu, protože drží vegetariánskou dietu, ale to je ze zdravotních důvodů, ne že by si něco vymýšlela. Jinak co se týče ubytování i dalších věcí, stačí jí běžný standard. Nemá žádné hvězdné manýry. Je to s ní možná jednodušší než s některými našimi umělci.

Jak těžká byla cesta od pořádání menších akcí až k americké star?
Hlavně dost dlouhá. Stále pracujeme na vlastních kulturních projektech, jako bylo například benefiční cédéčko Řeka v nás s Jiřím Pavlicou. Nebo třeba zastřešujeme Velkopavlovické vinobraní. Postupně jsme se ale také zaměřili na zastupování kapel v oblasti world music. Řekli jsme si, že už jsme se něco naučili a chceme udělat další krůček dopředu. Začali jsme proto oslovovat různé zahraniční umělce, kteří splňují ideál dobré muziky. Toto je první konkrétní výstup. Chystáme ale i další zajímavé projekty.