„Tuto hru jsem vybrala proto, že je jednoduchá na kulisy a není v ní tolik ženských postav. Už tak jsem musela dvě škrtnout, protože jsem se bála, že by do toho chlapi nešli,“ říká vedoucí vězeňského dramatického kroužku Petra Vrbňáková.

„Toto je moje úplně první role, nikdy v životě jsem nic nehrál. Navíc hodně z toho byla čistá improvizace. Až to budeme hrát podruhé, určitě to bude zase jiné,“ myslí si hlavní hrdina Truffaldino, který svou roli trénoval asi šest hodin. „Měl jsem na zkoušení hrozně málo času, protože jsem chodil do práce,“ omlouvá svůj i tak bezchybný výkon. „Kdybychom hráli něco dalšího, určitě bych do toho šel znovu. Po pár zkouškách je to droga,“ dodává.

Herci z ne zrovna obvyklého prostředí věznice nadchli desítky studentů z břeclavské průmyslové školy. Ti byli jejich vystoupením tak nadšení, že se s některými herci po představení dokonce fotili.

„Bylo to naprosto skvělé, vůbec jsem nečekal, že by to mohlo být tak vtipné. Zahráli to, jako kdyby byli skutečnými herci,“ pochvaloval si.

Pro veřejnost vězni zahrají Sluhu dvou pánů také v neděli čtvrtého května v kině Koruna v Břeclavi. Začátek je v šest hodin odpoledne a výtěžek z akce poputuje na pomoc Karolínce Horské, která trpí spinální svalovou atrofií. Léky na měsíc totiž stojí šedesát tisíc.