V rakouském hlavním městě lze vidět unikátní nebeské glóby, papyry staré několik tisíc let nebo prázdninové pohlednice.

V bohaté nabídce výstav a doprovodných programů si přijde na své téměř každý a pestrosti kulturních akcí za hranicemi si začínají všímat také čeští turisté.

„Ve Vídni bývají velmi zajímavé výstavy a všechny slevy samozřejmě vítám. Této konkrétní akce se ale bohužel nemůžu zúčastnit. Doufám však, že se něco podobného bude konat i v létě, kdy se do Vídně chystám na jazykový kurz," uvedla například studentka Veronika Kuklová z Hustopečí.

Tento čtvrtek je pro všechny návštěvníky v Muzeu globusů připravena prohlídka rozsáhlé sbírky zemských a nebeských glóbů i výlet do virtuálních světů, při němž se návštěvníci budou moci podívat až do vesmíru. Muzeum papyru nabízí výstavu módy starého Egypta, k vidění jsou i egyptské Knihy mrtvých staré několik tisíc let.

V slavnostní síni Prunksaal je zase otevřena výstava s názvem Vítejte v Rakousku, která představuje turistické plakáty a fotky z posledních sta let.

V barokním sále mohou návštěvníci obdivovat kromě letních pohlednic také historickou knihovnu se stropními freskami. Akustické zážitky potom nabízí Muzeum esperanta, kde mají nadšenci cizích jazyků možnost zaposlouchat se do nejrůznějších řečí z celého světa.

Prohlídky zdarma se budou konat od šesti do devíti hodin večer.

JANA LANGOVÁ