„Jedná se o příběh tří sester, co se staví na vlastní nohy po smrti svého otce. Nejmladší Valérie nebyla od jeho smrti venku, nejstarší Róza se projedla ke dvěma metrákům a prostřední Helena jako jediná vydělává, pracuje v nemocnici a vede domácnost," přiblížila novou hru umělecká vedoucí a režisérka Jana Vrzalíková.

Jedlíci jsou komedie s prvky černého humoru. Prolíná se v ní realita s nadpřirozenými jevy, ale i vážnějšími prvky. Hra má šest hlavních postav: tři ženy a tři muže. Celkem se na celé inscenaci podílí asi dvanáct lidí.

„Zkoušeli jsme to asi rok a všichni tři muži nám odešli. Jeden do Ameriky, druhý někam do Čech a třetí založil rodinu, tak má jiné povinnosti. Máme tam tedy tři nové tváře, které se to musely strašně rychle naučit. Jde jim to a jsou hrozně šikovní," objasnila první dáma souboru.

Ve čtvrtek Břetislav čeká generální zkouška a možná si představení zopakují ještě těsně před samotnou premiérou. Ta začíná v sobotu od půl osmé večer v sálu Dělnického domu v Břeclavi. „Je to taková iniciační pouť tří sester, které by si chtěly najít vhodné protějšky. Jejich otec v příběhu zachraňoval lidi v kostýmu supermana. Hlavně teda nešťastníky a sebevrahy. Po své smrti dcerám oblek odkázal. Především tedy Valerii. A ta právě, když kostým dostane, tak se konečně odhodlá vyjít ven z domu," prozradila režisérka.

Po premiéře Jedlíků čokolády zahrají ještě na soutěžní přehlídce amatérských divadel Hobblík v Hodoníně, v břeclavském kině Koruna a v Rakvicích.

„Na premiéru se hrozně těšíme, už z toho máme nervy na pochodu. Tréma už je taky a jsou tam ještě věci, které je třeba dodělat. Čeká nás ještě nějaká práce, ale myslím si, že diváky potěšíme a pobavíme," uzavřela Vrzalíková.