Vedení hustopečské knihovny, které akci pořádá, se jejím prostřednictvím snaží přitáhnout k literatuře co nejvíce dětí. Někteří otevírali knihy se zájmem, jiní se přiznali, že spíše z každodenní povinnosti. A co je smyslem soutěže, do které se ve druhém ročníku zapojilo téměř padesát dětí? Přečíst knihu, správně k ní vyplnit pracovní list a získat za to perlu. „Vítěz měl velký náskok. Získal o sedmapadesát perel víc než druhý nejlepší," vypočítala knihovnice Jitka Horáková. David Nguyen se neztratil ani v celorepublikové konkurenci, kde skončil pátý.

Hudba i recitace

Ceny za druhé místo si odnesla třeťačka Lenka Odvářková. Podařilo se jí ulovit 87 perel. „Bylo na to potřeba hodně knih. Líbily se mi všechny," zmínila dívka.

Třetí a čtvrtou příčku od sebe dělila pouze jedna perla. Pyšnila se jí Monika Kořenková, jež díky tomu předčila bratra Tomáše. Dvojice poté vyprávěla, že mezi sebou nesoutěžila. Knihy si spíše doporučovala. „Nečtu rád. Je to spíš taková každodenní povinnost," přiznal celkově čtvrtý soutěžící. Při vyhlašování nechybělo hudební vystoupení ani recitace.

Zapojit se do klání Lovci perel lze i letos, kdy se uskuteční třetí ročník. Děti si mohou zatím vybírat ze zhruba tří stovek knih. Knihovnice se poohlíží zejména po čtenářích ze druhého stupně, těch je mezi soutěžícími méně. „Z nabídky knih si mohou vybrat děti všech věkových kategorií. Vyzývám všechny zájemce, ať si k nám přijdou vybrat a zapojit se do soutěže. Stojí to za to, máme připravené hezké ceny," uzavřela Horáková.