„Minisalon filmových klapek má už několikátý ročník a vůbec nevím, proč jsem se o této zajímavé akci nedozvěděl už dřív. Poprvé jsem klapku maloval až v loňském roce, kdy se vydražila na aukci za dvacet tisíc korun,“ chlubí se úspěchem Vojtek.

Ten doufá, že letos by se cena jeho díla mohla vyšplhat ještě výš.

Aukce těchto klapek se koná už potřinácté v rámci Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, který oslaví už své padesáté výročí.

„Loni se pořadatelům podařilo vydražit klapky za téměř tři miliony korun. Peníze pak jdou na podporu mladých začínajících dokumentaristů, kameramanů a dalších profesí pohybujících se kolem filmové tvorby,“ vysvětluje, proč je pro něj tato akce velmi zajímavá. A to i proto, že se sám nedávno se svou dcerou Julií setkal s režisérkou Hanou Pinkavovou, která o mladé malířce točila dokument.

Klapka pro letošní dražbu nese název Rybníky u Břeclavi. „Jsem celý život velký patriot jižní Moravy. Maluji místní rybníky a nechci se podbízet tím, že bych klapku pomaloval nějakým hercem nebo koťátky. Chci malovat naši krajinu, dělám to pro Břeclavsko, protože jej mám rád,“ přiznává, proč si vybral právě tento námět.

Dokončený obrázek už ve středu navečer odeslal malíř do Zlína. Výstavu všech děl uvidí lidé i v Praze, a to v poslanecké sněmovně a Divadle Gubernia. Vůbec poprvé se představí i na Slovensku v Bratislavě. Samotná aukce se koná čtvrtého června ve dvě hodiny odpoledne v Academia centru ve Zlíně.