Současná výstava se zaměřuje na ateliér Intermedia pod vedením Václava Stratila. „Práce Václava Stratila se představuje ve formě autoportrétních fotografií a konfrontuje ho se studenty Matúšem Baluchem a Martinem Cábem," uvedl kurátor výstavy Adam Vrbka.

„Baluch je zastoupený kresbami znázorňujícími jeho autonomní grafický systém zachycení jednotlivých rytmů a not, podle kterých hraje na tahací harmoniku v seskupení Love," pokračoval.

Cáb se v Mikulově představuje objektem a dvěma obrazy. „Objekt s názvem Květináč hraje píseň s názvem Horňácká hovořící o stáří. Motiv doplňuje maceška často využívaná na hrobech. První z obrazů má název Zahrada. Druhý domaloval autor takřka přes noc před vernisáží. Tento obraz je označený jako Bez Názvu," popisoval Vrbka.

Výtvarnou konfrontaci doplnila na úvodní vernisáži i konfrontace hudební, propojující jednotlivé autory. Všichni tři výtvarníci i s kurátorem výstavy totiž vystupují v hudební formaci Love. Toto uskupení hraje písně, které píše Stratil. Při pátečním zahájení výstavy se k formaci jednorázově připojil i houslista Jiří Sekereš.

Výstava spojená s ateliérem Intermedia bude v Mikulově k vidění až do čtyřiadvacátého června. Galerie Horní konírna má otevřeno vždy v sobotu a neděli od deseti do sedmnácti hodin.