„Pohodové odpoledne a večer bude plné muziky a kultury jak pro děti, tak i pro dospělé. Vedle vystoupení spřízněných hudebních skupin z Moravy i Slovenska se představí divadlo pro děti Řád červených nosů a populární břeclavská taneční skupina Actiwity DC,“ nastínil člen pořádající kapely Yantar Otakar Herák, na co se lidé mohou těšit.

Vyvrcholením oslav bude podle jeho vyjádření koncert pětinásobné slavice Nadi Urbánkové. Ta se představí v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary. „Vystoupí ale také například písničkář Monty, jenž je čerstvým držitelem ceny Krtek z letošního festivalu Zahrada. Jde o vůbec největší folkový festival v republice,“ nalákal Herák s tím, že chybět nebude ani legenda brněnské tramp-folkové hudební scény F.T. Prim nebo třeba bratislavská folková kapela Mysami.

Zvláštní nádech oslavám desetiletého výročí dodá jistě i vystoupení bývalé zpěvačky Yantaru Veroniky Oslzlé. „Dalším lákadlem bude určitě nevšední nabídka stánků v přísálí, které budou nabízet mimo jiného například speciality z různých druhů sýra, gurmánské paštiky a jiné delikatesy, nekonvenční bio potraviny, netradiční ovocné čaje. Návštěvníci se navíc mohou těšit i na nabídku včelaře, drátkované šperky, obrázky malované na kamenech, originální potištěná trika, ekologickou drogerii, nosítka a šátky na nošení dětí, moderní látkové pleny pro děti a podobně,“ řekl Herák.

Vstupné je podle jeho vyjádření rozdělené na odpolední a večerní. Od tří do půl šesté večer bude za dvacet korun. Večerní vstupenka je pak jako celodenní vstupné v ceně 220. Na místě 260 korun. Vstupenky jsou k dostání Kině Koruna, v Kavárně Kamilio a v hospůdce U Bada v Poštorné. „Motivací pro koupi vstupenky v předprodeji je jistě i fakt, že ke každé vstupence obdrží kupující jako bonus zdarma naše poslední CD Yantar – Co se stalo,“ nalákal člen Yantaru, který doufá, že s akcí budou spokojení nejen účinkující, ale především malí i velcí diváci.