„Jsem spokojený, informace o výstavě se rozkřikly a zatím sbírám pozitivní ohlasy," říká šestadvacetiletý Svoboda. Focení se věnuje ve volném čase, jinak pracuje v rodinném autoservisu.

Vypráví, že okamžiky zachycuje zhruba posledních šest let, mezi nejbližšími příbuznými se stal průkopníkem. S foťákem začínal u motoristických sportovišť, kde „lovil" auta či motorky.

Benzín později částečně vyměnil za přírodu. „To bylo hlavně pro radost. Občas se mi podařila lepší fotka a nakonec jsem jich měl dost, aby bylo možné uspořádat výstavu. Tam představuju hlavně Mikulov, ale jinak se pohybuju také u motorsportu," ujišťuje Svoboda.

Že by si lidé příště prohlédli jeho snímky závodících aut, zavrhuje. „Nejsou na to totiž tolik zaměření. Výstava by podle mě neměla takovou návštěvnost," zamýšlí se mladý autor.

Má svůj fotografický sen? Odpověď zní, že nijak zvláštní ani exotický. Držet se hodlá především dosavadních témat. „Výletem do zahraničí bych to ozvláštnil jen občas," připouští přece jen nakonec.

A co takhle kombinace v podobě Rally Paříž Dakar? „Třeba," přikyvuje Svoboda s úsměvem.

Zatím s foťákem vyráží jednou týdně. Hlavně na Svatý kopeček a další fotogenická místa v Mikulově. Záleží na množství času a počasí.

Že si nevybral zrovna levný koníček, ukazuje už jeho dosavadní účet za techniku. Pohybuje se v řádech desítek tisíc korun.