Třeba umělci Městského divadla Brno za zavřenými dveřmi připravují dvě nové inscenace. „Nyní jsou v plném proudu zkoušky hořké komedie Bella Figura a romantického muzikálu Pretty Woman,“ prozradila mluvčí scény Kateřina Vižďová.

Umělci si poradili i s vládními nařízeními ohledně zpěvu. „Z vládního usnesení mimo jiné vyplynulo, že v jedné místnosti nesmí najednou zpívat více než pět osob, proto jsme před zahájením platnosti nařízení, na jedné ze zkoušek Pretty Woman pořídili nahrávku sborů. Použijeme ji při zkouškách,“ popsala pomůcku Vižďová.

Živo je i v Národním divadle Brno. Tamní činoherní soubor třeba bez diváků odehrál premiérovou generálku inscenace Majitelé klíčů a inscenační tým se lidem přimluvil prostřednictvím videa. „Moc se těšíme, až se potkáme, nejen na Majitelích klíčů,“ vzkázal šéf divadla a zároveň režisér Martin Glaser.

Pozdravné video soubor zveřejnil přesně v den, kdy se měla odehrát premiéra očekávané inscenace hry Milana Kundery, který její uvedení povolil po půl století.

Novinky na lepší časy chystají i v brněnském Technickém muzeu. „Chystáme dvě velké výstavy, jednou z nich je Robot2020,“ představila mluvčí instituce Zuzana Doubravová.

Na jaře instituce využívaly nucené uzavření i na opravy. „Teď na podzim jich už tolik neděláme, jde spíše o drobnosti, protože většinu velkých věcí jsme stihli právě již na jaře. Nyní je pro nás hlavní právě příprava nových výstav, na které se lidé mohou těšit po otevření. Přípravy naší největší výstavy Robot2020 budou moct lidé navíc sledovat v online prostoru," zmínila Doubravová.

Podívejte se na vzkaz umělců, kteří připravili inscenaci Majitelů klíčů: