Předchozí
1 z 4
Další

Blanka Kelnerová hraje za ženský fotbalový tým v Bavorech a pomáhá také s občerstvením při zápasech mužů.Zdroj: archiv Blanky Kellnerové

Nápad o ženském družstvu se ujal a od myšlenky se přešlo k činům. Dvakrát do roka bavorské fotbalistky vyzývají k zápasu své manžely, zatím poslední vzájemný střet skončil na přelomu roku remízou 6:6 a výhrou žen na penalty. „Musím uznat, že chlapi nám ponechají nějakou výhodu, aby to bylo zajímavější. Třeba si můžeme vzít balon do ruky," směje se čtyřicetiletá Kellnerová.
Minulostí už jsou souboje žen proti jejich dětem. „Jak odrostly, už s nama nechtějí hrát. Jednou jsme je porazily a už to bylo," vtipkuje Kellnerová.

Blanka Kellnerová (třetí zleva) se se svými kamarádky nesetkává zdaleka jen kvůli fotbalu.Zdroj: archiv Blanky Kellnerové

Nikdy předtím ji přitom nenapadlo, že by mohla hrát fotbal. „Nejsem sportovní typ a fotbal ani jiný sport jsem předtím nedělala. Teď je dobré, že díky fotbalu hezky posedíme s kamarádkama a dáme si něco dobrého. Většina spoluhráček to přitom se sportem měla podobně jako já," popisuje žena, která pracuje ve Valticích jako dělnice při vázání lyží.
Ženské fotbalistky si získaly respekt místních. „Chlapi nám dokonce darovali své staré dresy, takže teď máme své dresy. Docela se na nás i chodí dívat lidi, jeden návštěvník našeho zápasu dokonce říkal, že tady je víc diváků jak na chlapským fotbale," směje se Kellnerová.

Blanka Kellnerová se s ženským fotbalovým týmem dvakrát do roka střetává s výběrem svých manželů.Zdroj: archiv Blanky Kellnerové

O konkurenci přitom nemůže být řeč. Mezi mužským a ženským fotbalovým týmem zkrátka panuje symbióza. „Chlapi nám půjčí hřiště a my zase na oplátku pomůžeme jim, třeba tím, že poumývamé okna v kabinách. Sejde se pár holek a pomůžeme," vypráví Kellnerová.
U fotbalu se pohybuje i jinak, než hraním na hřišti. S několika ostatními ženami se stará o chod kiosku při zápasech mužského týmu. „Grilujeme párky, klobásy nebo cigára. Kolem fotbalu jsem teď dost, je to hlavně o té zábavě," míní Kellnerová.

Blanka Kellnerová (třetí zprava v horní řadě) s ženským týmem vzbudila pozornost v Bavorech.Zdroj: archiv Blanky Kellnerové

Podle jejích slov zatím bavorské fotbalistky nepřemýšlí o přihlášce do některé ze soutěží. „S naším během by to nešlo. Navíc u toho fotbalu padáme jak hrušky. To by nešlo. Je to jen ve srandě a navíc na to ani zas tolik času," říká Kellnerová s tím, že ani neví o žádném ženském družstvu v okolí, s nímž by si mohly střihnout srandamač. „O ničem nevím, jsme v tomto ohledu docela rarita," uzavírá Kellnerová.