Předchozí
1 z 6
Další

Kulturistiku jsem zkusila z hecu, říká čerstvá vicemistryně Zemanová

Od posledního dubnového víkendu se pyšní titulem vicemistryně České republiky v kulturistice v kategorii Phisique. Paradoxně přesto, že ke kulturistice zabloudila vlastně náhodou. Brzy osmatřicetiletá Veronika Zemanová z Mikulova (vpravo) je totiž silovou trojbojařkou. „Připravit se na mistrovství v kulturistice pro mě byla výzva. Zkrátka jsem se nechala ukecat, výzvy, a především ty těžké, totiž miluju,“ směje se sympatická sportovkyně.

Veronika Zemanová (vpravo) na Mistrovství České republiky v kulturistice.Zdroj: archiv Veroniky Zemanové

Že však vítězství nebylo zadarmo, nepopírá. „O to více úsilí jsem do toho vložila. Nikdo totiž nevěřil, že to dám. Za čtyři měsíce jsem musela udělat z osmašedesáti kilogramů váhy trojbojařky neboli lifterky padesát kilogramů kulturistiky,“ přibližuje Zemanová.

Veronika Zemanová.Zdroj: archiv VZ

Do poslední chvíle nevěřila, že by mohla uspět. „Musela jsem dopilovat svaly, které mi díky trojboji chyběly. Nechtěla jsem se ale vzdát a chtěla jsem se postavit mezi zkušené a vyzrálé kulturistky. Když mě pak vyhlásili na druhém místě, bylo to, jako bych vyhrála olympiádu. Obrovský příval emocí a zároveň šok, že jsem to dokázala,“ vzpomíná na svoje pocity krátce po vyhlášení trojbojařka.

Veronika Zemanová (třetí zleva) na Mistrovství České republiky v kulturistice.Zdroj: archiv Veroniky Zemanové

Aktivně sportuje od malička, kdy závodně dělala gymnastiku a atletiku. Před osmi lety pak zkusila i thaibox a crossfit. K trojboji se dostala teprve před třemi lety. „Oslovil mě Petr Petráš, nejsilnější trojbojař původem z Podivína, že to mám taky zkusit. A ono se mi v něm opravdu daří. Mám titul mistryně světa, absolutní mistryně Evropy a mistryně České a Slovenské republiky. Loni jsem startovala v Maďarsku na světovém poháru v kategorii Elite, mezi nejsilnějšími trojbojařkami. A skončila jsem druhá,“ vyjmenovává.

Veronika Zemanová (třetí zleva) na Mistrovství České republiky v kulturistice.Zdroj: archiv Veroniky Zemanové

A co by doporučila začínajícím kulturistkám nebo trojbojařkám? „Především pořádného trenéra. Pro mě je to manžel Milan, který mě prvotřídně připravuje. Pak maséra, skvělé a velkorysé sponzory, kvalitní stravu a lékařský dohled. No a potom také opravdu hodně pevnou vůli a odhodlání,“ vypočítává Zemanová, která v přípravě na závody trénuje i třináctkrát týdně.

Veronika Zemanová (uprostřed).Zdroj: archiv Veroniky Zemanové

Volného času jí moc nezbývá. „Když mám ale chvilku, moc ráda vařím a hostím přátele. Volný čas také samozřejmě trávím s rodinou a našimi dvěma fenkami Conni a Miou,“ nezapomíná zmínit úspěšná sportovkyně, která v Mikulově bydlí už čtrnáct let. Pracuje ve vinařství a živí se i jako trenérka.

Veronika Zemanová.Zdroj: archiv VZ