Předchozí
1 z 4
Další

Tanec je mojí součástí. Já jsem tancem, říká Lenka Žůrková

Ač vystudovala Vysoké učení technické v Brně a získala inženýrský titul, jejím osudem a životem se stal tanec. „Cítím ho jako součást každého dne, každé minuty, každého okamžiku, tanec cítím úplně ve všem, i já jsem tanec,“ říká o sobě mladá maminka dvou dětí, tanečnice a vedoucí tanečního studia Lenka Žůrková z Ladné na Břeclavsku.

Lenka ŽůrkováZdroj: soukromý archiv Lenky Žůrkové

Tančit začala už jako dítě. „Myslím, že mi bylo dvanáct let. A od té doby tančím. To je skoro dvaadvacet let,“ říká se smíchem. Už od dětství chtěla vést svou vlastní taneční skupinu. „Nechtěla jsem a nechci si to kouzlo nechávat jen pro sebe. Chtěla jsem ho dostat mezi další lidi, jako pochodeň energie, štěstí a emocí,“ vypráví. Proto před osmi lety začala vést své taneční studio.

Lenka ŽůrkováZdroj: soukromý archiv Lenky Žůrkové

Společně se třemi dalšími lektory pracuje v břeclavském tanečním studiu N.O.C.D. a učí lidi tančit. „Věnujeme se moderním stylům, vyučujeme Street dance. Tenhle taneční obor zastřešuje hodně různých stylů, které se pořád vyvíjí, takže si každý najde to své,“ vysvětluje. Během tříminutového vystoupení se změní taneční styl klidně i devětkrát. „Po dvaceti vteřinách se střídají všechny možné taneční žánry. To je to, co lidi baví. A Street dance je v tom nejlepší,“ domnívá se.

Ač vystudovala Vysoké učení technické v Brně a získala inženýrský titul, jejím osudem a životem se stal tanec. „Cítím ho jako součást každého dne, každé minuty, každého okamžiku, tanec cítím úplně ve všem, i já jsem tanec,“ říká o sobě mladá maminka dvou Zdroj: Deník / VLP Externista

Za dětmi lektoři jezdí do škol do různých koutů jihomoravského kraje. Moderní tanec však neučí pouze děti, ale i dospělé. „Přihlásit se k nám může kdokoli. Nejmladším tanečnicím bylo jen dva a půl roku a těm nejstarším k šedesáti,“ vypočítává. K tanci vede nejen své taneční děti, ale i ty biologické. „Mám dvě tříleté dcery, které se mnou jezdí na tréninky a dokonce mají za sebou i své první vystoupení,“ říká. Se svými tanečními týmy jezdí po soutěžích, pořádají show a různá vystoupení na plesech, večírcích nebo charitativních akcích.

Lenka ŽůrkováZdroj: soukromý archiv Lenky Žůrkové