VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POHOŘELICE

Vesnicí proběhnou v kulichu a na lyžích. O pohár Vranovického divočáka

Vranovice - Běžky nepatří jenom na sníh, myslí si lidé, kteří se v sobotu zapojí do pátého ročníku recesistického závodu s názvem O pohár Vranovického divočáka, který je na programu ve Vranovicích na Pohořelicku. Akce odstartuje ve dvě hodiny odpoledne na návsi u vranovické obecní knihovny.

Krásky zabojují mezi tobogány. O finále a titul Miss Aqualandu Moravia

Pasohlávky – Rapper El Nino pocházející z Mikulova bude jedním z porotců, který vybere další finalistku soutěže Miss víno. Krásky o postup zabojují v sobotu od třinácti hodin na castingu v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Pohořelická hudební škola má devadesát let. Oslaví je s Petrem Bende

Pohořelice – Právě na tento rok připadá devadesáté výročí Základní umělecké školy 
v Pohořelicích. Počátky si připomenou ve čtvrtek jednadvacátého května pestrým nejen hudebním programem.

Sláva ve Vranovicích. Stavbu oceněnou v soutěži zdobí plaketa

Vranovice /FOTOGALERIE/ – Plaketa už to hlásá do světa. Dům pro seniory ve Vranovicích získal v soutěži Stavba roku 2014 Cenu Státního fondu rozvoje bydlení. Plaketu stvrzující toto ocenění odborné poroty odhalili v úterý přímo na vranovické stavbě ředitelka marketingu a komunikace Státního fondu rozvoje bydlení Karolina Smetanová a starosta obce Jan Helikar. Přijeli i projektanti a další hosté.

Nový národní rekord. Pasohlávecký Merkur je největší kemp v České republice

Pasohlávky – Už to mají černé na bílém. A navíc v databance rekordů. Pasohlávecký Merkur je kempem s největší kapacitou v České republice.

Sezona v Merkuru odstartovala. S rytíři, žongléry i hudbou

Pasohlávky /FOTOGALERIE/ – Lesklé meče, nazdobení koně, tři muži a žena v brnění a na horizontu Pálava. Ne, nevrátila jsem se 
v čase. Jen jako tisíce dalších lidí přihlížím sobotnímu pestrému programu, který zahajuje sezonu autokempu Merkur v Pasohlávkách.

Pohořelice vybudují kanalizaci v „exžidovské“ části. Šakvice vyhlíží konec prací

Pohořelice, Šakvice – Dělníci se v Pohořelicích pustí do budování infrastruktury v místech, kde lidé dosud využívají studny a jímky.

Do sezony vstoupí s hudbou, tancem i historickým ležením

Pasohlávky – Dvoudenní festival nabitý hudebními hvězdami odstartuje již za několik dní v kempu Merkur v Pasohlávkách. Začínající turistická sezona od pátku již naplno vypukne za účasti kapely Support Lesbiens, Arakainu, Tublatanky a mnohých dalších.

Vranovičtí oslavili jaro. Pití piva na čas už dokumentoval Horníček

Vranovice – Od ohně, kovadliny a kladiva si statný kovář odskočil jen na jedno pivo. Stihl je vypít v mžiku. Ten trval přesně 4,62 vteřiny. Vranovičtí se v sobotu bavili nejen pivními soutěžemi. V areálu sokolovny uspořádali pestrou akci Vranovické jaro.

Merkur chce překonat loňskou sezonu. Láká na dračí lodě i dvoudenní festival

Pasohlávky - Kemp Merkur v Pasohlávkách je chvíli před začátkem turistické sezony. Už nyní přivítal zástup hostů. Vedení chystá festival.

Vranovičtí chtějí bezpečnější obec. Pomoci může železniční přechod

Vranovice - Současné vize a plány vedení Vranovic lze shrnout do jedné věty: zvýšení bezpečnosti v ulicích.

Firma sází na Břeclavsko. Po Břeclavi zamíří i do Pohořelic

Břeclav, Pohořelice – Čtyři nová pracovní místa v Břeclavi a v únoru dvě v Pohořelicích. Alternativní dodavatel energií, společnost Armex Energy, udělal další krok při svém rozšiřování na Břeclavsko. Ve čtvrtek otevřel svoji kamennou pobočku v Břeclavi, další začne fungovat zhruba za měsíc v Pohořelicích.

Bojuje. Nemocná Eva z Vranovic dělá pokroky

Vranovice – Dokáže zaskočit a rozesmát nejednoho člověka, s nímž se setká. Třeba některou hláškou z oblíbeného filmu. Místo na shledanou pak k uším překvapeného doletí: „Počkej, chytím tě, Fantomasi!"

Aqualand udivuje exotikou. Nově ukazuje život v Nové Guinei

Pasohlávky - Spojit koupání s oddychem, adrenalinem a nově i výstavou ukazující život v Nové Guinei? Proč ne, řekli si v pasohláveckém Aqualandu Moravia. A nově lákají na cestovatelskou výstavu Tamtamy času.

Ingr skončil. Pasohlávky nově vede Moravanka Dominová

Pasohlávky – Osm let vedl Tomáš Ingr (Moravané) Pasohlávky z křesla starosty. Tomu je konec. Ačkoliv uplynulé komunální volby se svou stranou vyhrál, vedení obce se vzdal. Starostkou Pasohlávek se stala jeho kolegyně Martina Dominová (Moravané), dosavadní místostarostka.

Jednatřicet lidí v noci opustilo své byty. V Pohořelicích hořelo

Pohořelice – Čtyři jednotky hasičů spěchaly v noci na neděli k požáru bytu v pohořelické ulici Znojemská. V koupelně totiž hořela pračka. Z domu museli evakuovat jednatřicet lidí. „Hasiči dostali plameny pod kontrolu za dvacet minut. Vzhledem k hustému kouři museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Po uhašení požáru dům odvětrali pomocí přetlakového ventilátoru," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Zůstal věrný ODS, přesto zabodoval. Díky osobnostem, tvrdí Helikar

Vranovice - Volební výsledek? Více než padesát procent hlasů. Kandidátka ODS ve Vranovicích jasně vyhrála. Dosáhla těsné většiny mandátů v zastupitelstvu. Byť se to může jevit jako určitý paradox. Na Břeclavsku tato tradiční strana orientovaná doprava nikde nedosáhla na víc.

Pohořelické Folkobraní: hudba, tanec, víno

Pohořelice - Tři kapely, pohodová atmosféra a přibližně stovka návštěvníků. Pohořelice čeká čtvrtý ročník Folkobraní. Lidé zaplní sál Radnice v sobotu.

Pohořelice: nádraží otevřelo se zpožděním. Poškodilo nás to, říkají podnikatelé

Pohořelice – Žádná slavnost se nekonala. Lidé přišli, nasedli do autobusů a odjeli. Tak popsal zahájení provozu nového pohořelického autobusového nádraží starosta města Josef Svoboda. První etapa projektu za více než osmnáct milionů skončila.

Tajnosti kolem nové koalice v Pohořelicích: ODS, nezávislí a...?

Pohořelice – Čtyři roky stará historie se opakuje. V Pohořelicích už se dohodli na nové koalici, „na světlo" s ní ovšem oficiálně vyjdou až na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva ve středu dvanáctého listopadu.

Pasohlávecký starosta kritizuje seriál Vinaři: Urážejí v něm lidi z Mušova

Pasohlávky - Otevřený dopis poslal starosta Pasohlávek na Brněnsku Tomáš Ingr vedení televize Prima. Kritizuje v něm seriál Vinaři. Pohoršil ho díl, ve kterém padla nevybíravá slova o obyvatelích Mušova obce zatopené při umělém vytvoření novomlýnských nádrží.

Premiérové referendum v Pasohlávkách rozhodne o hazardu a nedělním klidu

Pasohlávky – Definitivní ne hazardu v obci mohou říct lidé v Pasohlávkách. V referendu. To se uskuteční současně s komunálními volbami. Pasohlávečtí zastupitelé sice loni výherní automaty a další hazardní zařízení zakázali, řada zájemců o jejich provozování ale stále žádá o výjimky. Vedení obce tak chce, aby o problematice rozhodli sami lidé.

Nemocné Evě pomůžou Vranovičtí, dali jí padesát tisíc

Vranovice – Pětiletá Eva Kopečková z Pohořelic se může na dovádění svých vrstevníků dívat jen zpovzdálí. Narodila se s dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž zvládne jen chůzi jednoletého dítěte. Ačkoliv je nemoc nevyléčitelná a s následky se bude děvče potýkat celý život, dá se handicap značně zmírnit.

Letní sezonu v Merkuru uzavře festival nebo hledání pokladu

Pasohlávky - Rockový festival, honba za pokladem nebo různé soutěže pro děti. V pasohláveckém kempu Merkur se již tuto sobotu rozloučí s turistickou sezonou a prázdninami Závěrečnou letní show.

Na silnici R 52 se tvoří kilometrové kolony s hodinovým zpožděním

Brněnsko – Kvůli opravám silnice a velkému provozu vznikají v sobotu odpoledne na silnici R52 kolony dlouhé několik kilometrů. Největší problém je u Pasohlávek a u Pohořelic, a to v obou směrech. Silnici totiž dělníci opravují.

Žongléři nebo travesti show. Merkur zve na zábavu i sport

Pasohlávky – Koncerty, travesti show, sportovní vyžití nebo artistické vystoupení. To všechno a ještě více si budou moci užít návštěvníci pasohláveckého kempu Merkur ve zbytku tohoto týdne.

Nové vranovické kroje už dorazily. Lidé je poprvé uvidí na hodech

Vranovice – Každý je jiný 
a přece mají stejný charakter. Kombinace barev a vzorů je 
v mnoha variacích a přesto 
v jemném souladu. Devět nových párů slavnostního lidového kroje už opustilo krojovou dílnu restaurátorky Yvety Petráskové a dorazilo do Vranovic. Obyvatelé je poprvé uvidí na hodech příští víkend.

Vranovičtí stárci brzy obléknou nové kroje. Originální

Vranovice - Krojované páry se poprvé ukáží ve zcela nových slavnostních krojích zhotovených pro obec Vranovice. Už za pár dní. Tamní stárci se nyní schází, aby doladili poslední taneční sestavy pro hodovou zábavu. Boty z pravé kůže už čekají na ty, kteří je jako první nazují. „U samotných krojů už dodělávám poslední dekorativní a zdobící prvky a konečné úpravy, jako impregnaci nebo žehlení," potvrdila restaurátorka Yveta Petrásková, která nové kroje pro Vranovice zhotovuje.

Větší dohled a zabránění škodám? Pasohlávky zvažují strážníka za milion

Pasohlávky – O zřízení obecní policie uvažují v těchto dnech v Pasohlávkách. Břeclavskému deníku Rovnost to potvrdil tamní starosta Tomáš Ingr.

Lidé poznají Jídlo z blízka. Díky festivalu u Pasohlávek

Pasohlávky, Mušov - První mimobrněnskou restaurací, která se zapojila do gastronomického festivalu Jídlo z blízka, je Hotel Thermal Mušov u Pasohlávek. Akce, při níž lze ochutnat tříchodová menu sestavená z místních surovin, trvá do konce července.

Díky aukci ušetří Pasohlávky s Merkurem čtvrt milionu

Pasohlávky – Snížení ceny za telekomunikační služby oproti současnosti o dvě třetiny 
a úspora čtvrt milionu korun. To je výsledek společné elektronické aukce na telekomunikační služby, ve které spojily síly Pasohlávky a tamní autokemp Merkur, jehož majitelem je rovněž obec.

Lidé v Pasohlávkách se stanou Římany. Na den

Pasohlávky – Přiblížit život Římanů si dali za úkol pořadatelé kulturně vzdělávací akce nazvané Římané jsou tady! Uskuteční se v pavilonu Circus Maximus před pasohláveckým kempem Merkur o třech prázdninových sobotách. Tou první je ta nadcházející, další pak druhého a třiadvacátého srpna. Vždy od deseti do sedmnácti hodin.

Po roce v Aqualandu: Aquagym a děti, co rády dupou

Pasohlávky - Plavky, ručník a jde se. Do vodního světa v Pasohlávkách se vracím po necelém roce od jeho otevření. O víkendu v Aqualandu Moravia odstartovali letní sezonu. Očekávám tedy „šrumec" u pokladen. Chyba lávky. V neděli odpoledne se dostávám hned na řadu. Příjemné překvapení na úvod.

Čím víc vypijí, tím víc pomohou. Sbírají víčka pro nemocnou Patricii

Pohořelice – Pokud toho vypijí co nejvíce, jedině dobře. Pořadatelé pohořelického Rockfestu připraví místo, kam lidé přivezou víčka od pet lahví, piv nebo prázdné plechovky. Další pak přidají po konzumaci na místě. Pomohou tím malé Patricii, jež trpí ochabnutím svalů a bez speciálního postroje nemůže stát či sedět.

Devět párů nových krojů vyhlíží Vranovičtí. Budou do hodů

Vranovice – Doposud vlastnili jediný vzorový pár lidového kroje. To se brzy změní. Vranovičtí již vyhlíží srpnové hody, při nichž se stárci a stárky obléknou do zbrusu nových krojů. Devět párů bude ušitých podle odborné rekonstrukce a v několika barevných variantách.

Euro Bike Fest: hudba, zombie a motorkáři

Pasohlávky – Nadsazeně řečeno: Při letošním Euro Bike Festu půjde o život. Třídenní akce, jež začíná v pátek, nabízí novinku v podobě závodu s anglickým názvem Zombie run.

Kemp Merkur zahájil sezonu. Návštěvníci se v ní budou vznášet

Pasohlávky – Tisíce lidí přilákal do pasohláveckého kempu Merkur zahajovací program nové sezony. Návštěvníkům opět nabídne několik novinek.

Laguny u Merkuru vyčistí před sezonou potápěči. I kvůli úhořům

Pasohlávky – U otevření pasohláveckého kempu Merkur nebudou ani tentokrát chybět potápěči. Do čištění dna laguny se pustí společně s vodními záchranáři v sobotu od půl deváté ráno.

Výhra. Ústavní soud se postavil za Vranovice

Vranovice – Déle než čtrnáct let už se táhne spor o budovu školní jídelny a části prvního stupně Základní školy ve Vranovicích. Obec ji nejprve koupila od manželů Koštuříkových, kteří objekt získali od restituentky. Pak byl ale na majetek předchozího vlastníka – Agrodružstva Vranovice – vyhlášený konkurz a správkyně konkurzní podstaty do něj zahrnula i jídelnu s odůvodněním, že se jedná o novostavbu, kterou nebylo možné v restituci vrátit.

Divočáka vařili už od pěti ráno. Lidé se ale jen dívali

Vranovice – Dělilo je od sebe několik desítek metrů. Prase a divočák. To první se rožnilo, to druhé zase vařilo. Na hřišti u sportovní haly ve Vranovicích přitahovalo zrak houfu návštěvníků, kteří si nenechali ujít akci s názvem Vranovické jaro, obojí. Očekávaná událost se uskutečnila v sobotu.

Opravili hrob pruského kyrysníka. Ivaňští o "svého" vojáka pečují

Ivaň – Voják Wilhelm Bülow zemřel v Ivani, aniž by zkřížil svou zbraň s nepřítelem. Tím pro něj byla rakouská armáda v krvavé prusko-rakouské válce v roce 1866. Bülowův magdeburský kyrysnický pluk sice do přímých bojových střetů nezasáhl, voják se ale návratu domů nedočkal. Dva dny po smrti, jej pohřbili na ivaňském katolickém hřbitově.

Uspěli při hlasování. Vranovice se budou pyšnit turistickou známkou

Vranovice – Novou turistickou známkou se budou pyšnit Vranovice. Rozhodli o tom 
v hlasování registrovaní sběratelé těchto suvenýrů.  

Vranovičtí chtějí novou turistickou známku. Rozhodne hlasování

Vranovice - O udělení nové turistické známky požádaly letos v únoru Vranovice. Dotýká se vinařské tradici v obci. Vranovický návrh vybrala odborná komise a postoupil tak do dalšího hlasování.

AKTUALIZOVÁNO

Nákladní auto se převrátilo a zasypalo pískem silnici R52

Pohořelice – Příliš prudce se snažil odbočit řidič nákladního auta na rychlostní silnici R52. Jeho auto se v pondělí odpoledne v zatáčce převrátilo a naložený písek zablokoval dva pruhy. Policie silnici na několik hodin uzavřela.

Odpad: spor trvá, ke smůle obyvatel Vranovic

Vranovice - Vedení Vranovic viní Hantály z obstrukcí, jež brání podepsání smlouvy s konkurenční firmou. Vranovičtí si tak na úspory počkají.

Stará radnice v Pohořelicích se změní. Z hospody bude knihovna

Pohořelice - Deset milionů korun zaplatí Pohořeličtí za opravu a přístavbu staré radnice. Ze svého. Práce by měly začít už v květnu.

Třídění ve Vranovicích? Hantály napadly soutěž

Vranovice - Vedení svozové společnosti, kterou vlastní města a obce, pozastavilo třídění odpadu ve Vranovicích. Kvůli výběrovému řízení.

AKTUALIZOVÁNO

Za vraždu tří novorozenců soud poslal matku na 22 let do vězení

Brno, Vlasatice – Za vraždu tří vlastních dětí stráví jednatřicetiletá žena z Vlasatic dvaadvacet let ve věznici se zvýšenou ostrahou. V úterý o tom rozhodl senát Krajského soudu v Brně.

Vranovičtí rozšíří krojový šatník. Pomoci jim má dotace

Vranovice – Jediný pár vranovického krojového oděvu vlastní tamní obec. Vranovičtí se proto rozhodli rozšířit svůj lidový šatník o dalších pět párů. Požádali již úřad Jihomoravského kraje o stotisícovou dotaci na ušití nových kusů kroje. Jejich pořízení totiž není lacinou záležitostí.

Sál v Pohořelicích se proměnil v ráj harmonikářů. Sešlo se jich 32

Pohořelice – Dvaatřicet muzikantů se v sobotu zúčastnilo šestého setkání harmonikářů v Pohořelicích. Počet návštěvníků byl ve srovnání s minulými ročníky nižší, podle Aleny Bilavčíkové z kulturního centra však vytvořili příjemnou atmosféru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT