VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POHOŘELICE

Rocková kapela Vztahy vznikla díky sázce otce a syna

Pohořelice /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Pohořelická kapela Vztahy hraje rockovou muziku a zakládá si na českých textech i názvu. Teď zkouší na Rockfest.

Do Pohořelic zamíří Neckář, Hejma i Janů. Zahrají zdarma

Pohořelice – Městské slavnosti v Pohořelicích lákají na třídenní setkání bohatým programem s hudebními hvězdami. Už od pátku tak ožije celé centrum města. Program je navíc přístupný všem. Vstupné se totiž neplatí.

Obr z Pasohlávek doplní nabídku aquaparků obřím toboganem

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - K nabídce aquaparků na jihu Moravy se v létě přidá další. Obr z Pasohlávek na Brněnsku. Nabídne kapacitu pro osm tisíc lidí a z Brna k němu pojede bezplatná kyvadlová linka.

Květinoví učni slavili kulatiny módou i tancem

Pohořelice, Cvrčovice – Cukrářští učni tančili v pohořelickém radničním sále. Aby ne. Rozpohybovala je píseň Buchet je spousta z pohádky Kouzla králů. Odborné učiliště ve Cvrčovicích slaví čtyřicet let. Při té příležitosti ve čtvrtek v podvečer žáci všech šesti oborů ukázali, co umí. Uspořádali přehlídku řemeslné zručnosti. Nechyběla ani módní přehlídka.

Pasohlávecký kemp Merkur přivítá obří sraz motorkářů

Pasohlávky – Rychlé policejní Passaty, přistávající vrtulník, žabí muži a tisíce přihlížejících. Tentokrát nejde o žádnou katastrofu či neštěstí. Policisté doopravdy zasahovat nebudou. To jen v pátek přijedou na pátý ročník motosrazu Euro Bike Fest do pasohláveckého kempu Merkur ukázat svůj vozový park. Předvedou i ten létající.

Euro Bike Fest čeká příliv návštěvníků. Dorazí i Olympic

Pasohlávky - V jiném obsazení než se původně čekalo, ale přece. Organizátoři, momentálně vrcholící s přípravami, mohou na Euro Bike Festu počítat s vystoupením kapely Olympic. Legendární hudební seskupení přijede do kempu Merkur s hostujícím bubeníkem Martinem Vajglem, který nahradí nečekaně zesnulého Milana Peroutku.

Trojici vyděračů zatkla v Žabčicích zásahová jednotka

Pohořelice – Výhrůžky zbitím rodiny či zničením majetku. Tak vypadalo několik posledních týdnů osmadvacetiletého podnikatele z Pohořelic na Brněnsku. Od dubna ho vydírali tři muži. Údajně kvůli tomu, že v lednu poničil zaparkované auto a nezaplatil škodu. V minulých dnech je ale dopadli policisté. Nasadili kvůli tomu i zásahovou jednotku. Ve středu o tom informoval mluvčí policistů z Brněnska Bohumil Malášek.

Nové lákadlo Merkuru: moderní vodní park s dvěma vleky

Pasohlávky – Na velké laguně pasohláveckého kempu Merkur vyroste jeden z nejmodernějších wake parků v Evropě. Areál vodních sportů nabídne již v červnu dva vodní vleky pro wakeboarding (jízda na wakeboardu po hladině – pozn. redakce) a vodní lyžování s množstvím profesionálních překážek.

Kemp Merkur nabídne hudební hvězdy i hokejisty Komety

Pasohlávky – Slavnostní zahájení nové turistické sezony
 v pasoh­láveckém autokempu Merkur láká už tuto sobotu na pestrý a bohatý program.

Vranovice jsou moje dětství, má jasno herečka Vránová

Vranovice - Známá česká herečka Gabriela Vránová má k Vranovicím blízko. I proto se v sobotu zúčastnila slavnostního otevření nového domu pro seniory.

Hotovo. Vranovičtí otevřeli nové ubytování pro důchodce

Vranovice – Největší investici v posledních desetiletích představili v sobotu Vranovičtí. Ve tři hodiny odpoledne otevřeli nový dům pro důchodce, do kterého vedení obce společně se soukromým investorem vložilo necelých padesát milionů korun.

Auto se převrátilo na střechu. Osmašedesátiletá řidička se zranila

Pohořelice – V nemocnici skončila osmašedesátiletá řidička, která se v pátek po druhé hodině odpoledne vybourala na rychlostní silnici R52 u Pohořelic na Brněnsku. Auto převrátila na střechu.

Loď Venuše už je na vodě. Navzdory obavám

Brod nad Dyjí, Pasohlávky - Výletní lodi Věstonická Venuše, která deset let brázdí Mušovské jezero, hrozil zánik. Místo toho přidává plavby a chystá novinky.

Vranovičtí lákají na guláše i kvasnicové pivo

Vranovice - Kuchařské klání o nejlepší guláš, vranovické štrúdlování, pivní soutěže, degustaci vranovických vín i ochutnávku speciálního piva. To vše nabídnou v sobotu od deseti do šestnácti hodin na sokolském hřišti ve Vranovicích slavnosti nazvané Vranovické jaro. Už podeváté.

Lechtivá komedie dvakrát zaplnila sál staré Radnice

Pohořelice – Dobré tři hodiny se v sobotu otřásal smíchem zaplněný sál staré Radnice v Pohořelicích. Zasloužil se o to pohořelický divadelní ansámbl Pohoda, který diváky starší patnácti let bavil lechtivou francouzskou komedií Brouk v hlavě. „Byla to už čtvrtá repríza. Premiéru jsme si odbyli v listopadu," řekl předseda občanského sdružení, které divadlo v Pohořelicích zastřešuje, Ondřej Veselý.

TIP NA VÍKEND: Pobaví se U Galantní kočičky

Pohořelice – Byť to většina lidí nevnímá, ochotnickému divadelnímu nadšení se na Břeclavsku stále daří. Vedle jediného kamenného divadla na okrese v Boleradicích, které drží tamní spolek bratří Mrštíků desítky let, divadlo žije ve městech i na vesnicích.

O bydlení v Domě pro seniory ve Vranovicích je mezi důchodci zájem

Vranovice – Kolem osmdesáti žádostí o místo v novém Domě pro seniory se sešlo na stole starosty Vranovic. „Zájem je opravdu veliký," řekl vranovický starosta Jan Helikar.

Nový vranovický dům se v sobotu otevře důchodcům

Vranovice – Celkem osmdesát starších lidí nejen z Vranovic má šanci najít od května nové bydlení ve vranovickém domě pro seniory. Vyrostl na místě bývalého zemědělského družstva nedaleko centra obce. Prohlédnout si poprvé vzniklé prostory pro důchodce mohou zájemci už tuto sobotu dopoledne.

Další problémy: stavební úřad zastavil řízení pro silnici R52

Pohořelice, Ivaň – Opět komplikace. Stavba rychlostní silnice R52 a tím pádem pohodlnější spojení z Brna do Vídně mizí řidičům stále více a více v nedohlednu. Nově stavební úřad v Pohořelicích zrušil řízení o vydání územního rozhodnutí pro úsek mezi Pohořelicemi a Ivaní.

Webové stránky Vranovic uspěly potřetí v řadě

Vranovice – V soutěži o nejlepší internetovou službu měst a obcí Zlatý erb se na předních příčkách opět umístily Vranovice. Podle soutěže mají druhé nejlepší webové stránky obce v Jihomoravském kraji. Podobně jako v minulých letech.

Přestup na vlak bude ve Vranovicích příjemnější

Vranovice - Ve Vranovicích vznikne přestupní terminál. Jde o reakci na omezenou osobní dopravu na trati do Pohořelic. Většinu nákladů pokryje evropská dotace.

S harmonikáři zpívaly v Pohořelicích stovky lidí

Pohořelice – V tej milotskej bažantnici, kukačky kukajú… rozléhá se sborově sálem staré Radnice v Pohořelicích. Zpívají skoro všichni. A muž s harmonikou na podiu hraje jako o život. Jeden ze sedmnácti, kteří v sobotu odpoledne dorazili na páté pohořelické setkání harmonikářů.

Práce za deset tisíc? Zájemci o placený úklid ve Vranovicích chybí

Břeclavsko – Starosta Vranovic poukazuje na slabý zájem lidí o placený úklid v ulicích. Na Břeclavsku jde ale podle všeho pouze o výjimku.

"Vodní svět" v Pasohlávkách hledá 82 nových zaměstnanců

Pasohlávky – Aquapark v Pasohlávkách, který otevře své brány v létě, nabídne nejen zábavu, ale i práci. Už nyní se mohou hlásit zájemci o práci.

Doba půstu? Nevadí, fašankové veselice si někde teprve užijí

Cvrčovice, Drnholec – S týdenním zpožděním, ale přece. Přestože jinde na Břeclavsku mají lidé fašankové veselice již za sebou a dodržují postní období, jinde se masopustní maškary teprve do ulic vydají. Tuto sobotu 16. února například v Drnholci či Cvrčovicích.

Aquapark v Pasohlávkách? Šance na práci a zábavu

Pasohlávky - Plánujeme dovolenou s vnukem a rádi bychom jeli do aquaparku v Pasohlávkách. Kdy bude otevřený? napsal do redakce Břeclavského deníku jeden ze čtenářů.

Soud Pohořelicím škrtl v územním plánu silnici R52

Břeclavsko – Ministerstvo dopravy plánuje v příštím roce zvýšení rychlosti na několika stech kilometrech silnic první třídy z 90 na 110 kilometrů v hodině. Frenkventované silnice I/52 z Pohořelic až na rakouské hranice za Mikulovem, kde jede devadesátkou jen málokdo, se ale tato změna nedotkne. Alespoň ne hned.

Nejlepší kysané zelí okoštují lidé už v sobotu v Pohořelicích

Pohořelice – Milovníci kysaného zelí budou mít v sobotu svátek. Již pojedenácté se v Pohořelicích uskuteční košt kysaného zelí zvaný Zelofest. Ti, co by se rádi se svým domácím zelím rádi pochlubili, organizátoři akce upozorňují na sběr vzorků.

Důvody k opuštění zastupitelstva? Přibickým poslali dopis

Přibice - Dopis s důvody, proč opoziční sdružení kolem Miroslava Effenbergera (Za rozvoj Přibic) opustilo před Vánocemi přibické zastupitelstvo, dostali v minulých dnech tamní obyvatelé. Podle Effenbergera jde o dvě strany formátu A4, kde jsou jednotlivé příčiny vypsané.

Vranovičtí na stočném ušetří, více než tisíc korun na osobu

Vranovice – Průměrně početná čtyřčlenná rodina z Vranovic si může letos připočíst k dobru víc než čtyři tisíce korun. Tvrdí to alespoň vedení obce, které se rozhodlo ponechat stejnou cenu stočného jako v posledních pěti letech.

Šije historické róby zámeckých paní. Jen tak

Břeclavsko - V době baroka, rokoka, biedermeieru či empíru se běžně ocitá Jaroslava Polnická z Pohořelic. Díky šití historických kostýmů se jí to daří téměř denně.

Žena z Vranovic čte rychlostí 335 knih za rok

Vranovice - Skoro jednu knihu denně přečte Miluše Braunová z Vranovic, loni ji rukama prošlo 335 titulů. Úplně nejvíc ze všech vranovických obyvatel, kteří navštěvují tamní knihovnu.

Hudba, jídlo i šaty. Pohořelice soutěžily o nejlepší bramborový salát

Pohořelice /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Na tři následující otázky, lze v pátek večer v sále staré pohořelické radnice odpovědět bez rozmyslu ano. Chuťově vynikající bramborové saláty i přes nedávnou vánoční smršť? Krásné ženy v krásných historických róbách? A příjemná muzika jako doplněk požitkářského večera?

Následky řádění vandalů? Vranovice ohlídají čtyři fotopasti

Vranovice – Čtyři fotopasti pomohou v novém roce s odhalením vandalů, kteří by se provinili ve Vranovicích. Tamní zastupitelé odsouhlasili zakoupení přístrojů jednohlasně.

Končíme, rozhodla opozice v Přibicích. Tři lidé složili mandát

Přibice – Z jedenácti na osm členů se smrsklo zastupitelstvo Přibic, kde se mandátů vzdala trojice opozičníků spojená ve sdružení Za rozvoj Přibic. Důvod prozradit odmítli.

Čas? Ten jsem u zpěvníku nepočítala, říká Šichová

Pohořelice – Je libo prostá hádanka? Tady je. Obsahuje padesát písniček, poslouží zejména malým dětem a na svědomí jej má učitelka Zdeňka Šichová společně s kolegyněmi Základní umělecké školy v Pohořelicích. A poslední nápověda: v neděli odpoledne se stane nejsledovanějším předmětem v sále Staré radnice. Ano, řeč je o novém zpěvníku s názvem Zpívánky Malovánky.

Podomní prodejci, stop! K zákazu se přiklání stále víc měst a obcí

Pohořelice – Zatímco jinde mohou prodejci zaklepat u každého domu, v Pohořelicích na Brněnsku mají lidé klid. Nový tržní řád města, který platí od konce září, totiž zakazuje podomní ale i pochůzkový prodej. „Chtěli jsme zamezit nátlaku, který někteří prodejci na lidi vyvíjeli," vysvětlil starosta Pohořelic Josef Svoboda.

Germáni chovali zvířata, ale také kovali železo

Břeclavsko /STŘÍPKY ARCHEOLOGIE/ - Germánské kmeny Markomanů a Kvádů sídlily na jižní Moravě, Dolním Rakousku a jihozápadním Slovensku v průběhu prvních čtyř století našeho letopočtu. Také na Břeclavsku se našla řada stop osídlení. Nacházejí se zejména v úrodných nížinách podél toků řek, které byly důležitou podmínkou pro existenci sídlišť i v ostatních obdobích pravěku a rané doby dějinné.

Myslím na vás, napsala do Vranovic herečka Vránová

Vranovice – Vlna solidarity se snáší nad pozůstalými, které postihlo řádění vandalů na vranovickém hřbitově. Mimo jiné se ozvala známá herečka Gabriela Vránová (například My všichni školou povinní nebo Chalupáři – pozn. red).

Návštěvníky výlovu Vrkoče lákají rybí speciality i kolotoče

Pohořelicko /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Ani deštivé počasí a teploty pohybující se kolem pěti stupňů nad nulou neodradily v sobotu ráno tisíce lidí od návštěvy rybníka Vrkoče na Pohořelicku. Tamní rybníkáři tam totiž tento víkend pořádají každoroční výlov.

Pohořelice prodávají byty ve třetí vlně privatizace

Pohořelice – Odprodej městských bytů v Pohořelicích stále pokračuje. Právě začala třetí vlna privatizace, která nabízí dalších dvaadevadesát bytových jednotek. Ty se nachází v bytových domech na ulici Vídeňská.

Vrkoč vydá rybí poklady, Pohořeličtí jej vyloví o víkendu

Ivaň – Tahat z vody sítě plné ryb budou o nadcházejícím víkendu rybáři z Pohořelic. Chystají se vylovit druhý největší rybník v soustavě pohořelických rybníků Vrkoč u Ivaně.

Helikar: Na omezení korupce a ušetření miliard je třeba kuráž

Vranovice /ROZHOVOR/ – Starosta Vranovic Jan Helikar je přesvědčený, že není nutné zvyšovat daně. Na zaplacení státního dluhu navrhuje využít dosud nevyčerpané evropské dotace.

Cyklisté se loučili se sezonou. Burčákem i freestylem

Vranovice – Na pět set cyklistů se v sobotu sjelo do Vranovic, aby se tam společně rozloučili s končící sezónou na cyklotrase Brno – Vídeň. Kromě domácího štrúdlu, který dostal každý účastník na uvítanou, pro ně organizátoři připravili poutavý program, včetně dvou cyklistických okruhů.

Cyklistické loučení doplní hudba, koně, štrúdl i burčák

Vranovice – Na freestylové bikery, country kapelu Colorado, domácí štrúdl, burčák i další dobré jídlo a pití se mohou těšit nejen cykloturisté, kteří přijedou poslední zářijovou sobotu do Vranovic. Ty totiž hostí ukončení sezóny na cyklotrase Brno – Vídeň.

Čtyři roky opuštěná železnice mezi Vranovicemi a Pohořelicemi ožila

Vranovice, Pohořelice – Na koleje mezi Vranovicemi a Pohořelicemi vyjel starý motorák. Za dvě jízdy svezl na dvě stě padesát cestujících.

Vranovičtí cvičí pod širým nebem. Mají nové posilovací hřiště

Vranovice – Bicepsy, tricepsy, břišní svaly, či svaly na nohou mohou od těchto dní utužovat lidé z Vranovic. Zástupci obce pro ně vybudovali posilovací hřiště pod širým nebem. Nachází se v parku vedle fotbalového stadionu. Vranovičtí využívají sedm kovových strojů, na nichž může současně cvičit až dvanáct lidí.

Kostel svatého Linharta se má stát lákadlem turistů

Ivaň, Pasohlávky – Možná, že už nebude nutné se ke kostelu svatého Linharta tajně přibližovat a riskovat pokutu. Jediná dosud zachovaná stavba ze zaniklé obce Mušov se může stát přístupnou. Nezodpovězenou otázkou je, kdy.

Řidič opelu zemřel při předjíždění na tahu na Mikulov. Srazil ho autobus

Pasohlávky – Srážka osobního auta a autobusu skončila smrtí jednoho z řidičů. Nehoda se stala krátce před druhou hodinou v noci poblíž obce Pasohlávky nad stavidlem mezi první a druhou vodní nádrží na silinici I/52.

V Pasohlávkách? Jako na dovolené u Jadranu

Pasohlávky /REPORTÁŽ/ - Teplota v autě se šplhá k vražedné čtyřicítce. Podél silnice se vzdouvají písečné duny a nad nimi ční až do nebe žluté jeřáby. Blížíme se k cíli. Na cestě se postupně objevuje více a více hloučků usměvavých opálených lidí. Musíme zpomalit. Až za chvíli stojíme úplně. Kolona asi pěti aut nás nepustí dál. Vystupujeme a jdeme vstříc novým dobrodružstvím. Čeká nás noc a den v ráji všech dovolenkářů. V kempu Merkur v Pasohlávkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT