Nedá se to sehnat? Nevadí, vyrobím to sama

K takovému rozhodnutí přivedla zakladatelku firmy špatná zkušenost s plenkami u prvního dítěte. Při plánování dalšího potomka tak začala přemýšlet, do čeho bude své miminko balit, když na trhu nemůže najít dostatečně kvalitní výrobek. Rozhodla se, že když nenajde produkt, který jí bude po všech stránkách vyhovovat, vyrobí ho sama, a tak se také stalo. Přes počáteční problémy se nové šetrné plenky dostaly na svět.

Plenky musí miminku dobře padnout, nesmí "škrtit" ani být volné.Zdroj: Zdroj: VAMARI s.r.o.

Vysoká kvalita a žádná chemie

Pleny a ostatní výrobky se vyrábí z přírodních materiálů a bez chemie. Díky své vysoké kvalitě jsou oblíbené u rodičů i personálu nemocnic, kde na ně můžete také narazit.

MonPeri - není to jen plena, je to péče o dítě:

Zdroj: Youtube

Víla, která pomáhá

Firma se navíc od samého začátku snaží pomáhat. „Díky náhodě jsem se potkala s maminkou, jejíž syn se narodil s velmi vážným onemocněním. Jeho diagnóza zní Epidermolysis bullosa (EB) neboli nemoc motýlích křídel. Tyto děti neznají den bez bolesti, i mírný tlak či tření způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých otevřených ran. Je proto nesmírně důležité, aby vše, co se jejich pokožky dotýká, bylo velice jemné a šetrné,“ říká Natalia Heinrichová, majitelka společnosti VAMARI s.r.o., výrobce produktů značky MonPeri.

Zdroj: se svolením Monperi
Přes malého Péťu, byl prý už jen krůček k dalším motýlkům. Náhoda stála i za setkáním s malou holčičkou, která trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO) a okruh dětí, kterým se začalo materiálně pomáhat se pomalu rozrůstal.

Ilustrační foto. Předčasně narozené miminko.
Lékaři poprvé provedli operaci mozku miminka ještě před jeho narozením

„Díky našemu projektu Pomáháme s MonPeri, posíláme pleny a podložky několika konkrétním dětem a jejich rodinám. Jsme napojeni na organizaci DEBRA, která informuje rodiče nových motýlků o možnosti materiální pomoci. Pomoc směřujeme i do několika azylových domů pro maminky s dětmi, které jsou v tíživé životní situaci. Jen uplynulý měsíc se předalo více jak 2000 balíčků plen a já doufám, že to rodinám alespoň trochu ulehčí jejich tíživou situaci,“ věří Heinrichová.