Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Petr Kinšt

Reportér

archiv Petra Kinšta

Do novin, tehdejšího Deníku Lučan, jsem nastoupil v dubnu 1998. O rok dřív jsem byl v žatecké redakci na letní brigádě. Práce redaktora se mi tak zalíbila, že když přišla o pár měsíců později nabídka na stálé zaměstnání, neváhal jsem. A práce v novinách mě baví celých 21 let.

archiv Petra Kinšta

Za tu dobu se mnohé změnilo. Psací stroje sice už nepamatuji, ale technické podmínky byly v devadesátých letech úplně jiné než dnes. K telefonování sloužily jen pevné linky, používaly se faxy, fotilo se na filmy, které se musely vyvolat. Mobilní telefony, internet, elektronická pošta nebo digitální fotoaparáty přišly až postupem doby.

archiv Petra Kinšta

Většina kolegů odešla, dvakrát jsme žateckou redakci stěhovali, jednou se měnil název novin. Z Deníku Lučan se stal Žatecký a lounský Deník. Ale ke starému jménu jsme se tak trochu vrátili, od loňska vydáváme Týdeník Lučan.

archiv Petra Kinšta

Má práce mě zavedla na mnohá zajímavá místa. Za odměnu jsem byl týden na Kanárských ostrovech, kam mě krajský šéfredaktor poslal s úspěšnými dívkami z tehdejší soutěže krásy Královna severu. Zážitkem pro mě byla také návštěva žateckých vojáků v Kosovu, nebo absolvování armádního kurzu přežití ve výcvikovém prostoru na Moravě.

archiv Petra Kinšta

K mým koníčkům patří sport, i když času na něj nemám tolik jako dřív. Rád lyžuji, a to jak na sjezdovkách, tak i běžkách. Občas se projedu na kole, s kamarády chodíme hrát florbal, přes zimu squash. Jsem rád v přírodě. Parádní byl čundr v Albánii nebo rybaření ve Švédsku. Na řadě krásných míst jsem byl i v Čechách, oblíbené mám třeba Krušné hory.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: