Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Milan Kilián

Reportér Plzeňského kraje

Archiv Milana Kiliána

Ke psaní jsem tíhnul už od malička. Jako malý kluk jsem si zamiloval  Štorchovy Lovce mamutů, a pod vlivem této knihy jsem už na základní škole sepsal obsáhlou povídku z pravěku.  Novinářem jsem ale nikdy být netoužil, chtěl jsem být paleontologem či archeologem. To se mi nesplnilo a nakonec jsem, i díky náhodě, zakotvil v redakci týdeníku v Klatovech. Novinařině už jsem zůstal věrný. A poznal při ní řadu zajímavých lidí včetně Soni Norisové.

Archiv Milana Kiliána

Jako redaktor jsem vždy byl věrný regionálním novinám. Nejprve týdeníku, poté deníku. Spolupracoval jsem ale i s rádiem, kam jsem dodával lokální zprávy, a dalšími. Během více než čtvrt století jsem se věnoval mnoha oblastem, ostatně v regionálních novinách to ani jinak nejde. Nejbližší jsou mi kriminalistika a soudnictví, na které se specializuji, ale rád „fušuji“ do řemesla i sporťákům. Na snímku zpovídám Milana Baroše po zápase v Klatovech.

Archiv Milana Kiliána

Jsem typ, který nechce o věcech jen teoreticky psát, ale když to jde, chce si vše vyzkoušet na vlastní kůži. Proto mám hodně rád reportáže, v nichž mohu poznat něco nového. A už jsem si toho zkusil hodně. Krmil jsem tygry, choval v náručí krokodýla, dělal pohřebáka či popeláře, ale mezi nejsilnější zážitky patří seskok z letadla v tandemu či rolička doktora v seriálu Policie Modrava.

Archiv Milana Kiliána

Volna moc nemám, ale když už se najdou volné chvíle, rád odpočívám aktivně. Při sportu nebo cestování – rád se svou životní partnerkou poznávám krásy Česka, ale i daleké země. Všude se snažíme vidět co nejvíc, na povalování na pláži si nepotrpíme.

Archiv Milana Kiliána

Mezi další moje koníčky patří houbaření, četba (doma mám vždy rozečteno několik knížek a časopisů najednou), sledování sportu, návštěvy rockových koncertů a zábav, mojí srdeční záležitostí je teraristika, moc rád mám sklípkany, štíry a další bezobratlé. Jsou to naprosto úžasná zvířata.

Archiv Milana Kiliána

Velkým plusem Deníku je, že přináší nejen „velké“ zprávy, ale i zpravodajství z malých obcí a městeček, které čtenáři nikde jinde nenajdou. Otiskujeme miminka, šikovné děti i dospělé, prostě se svými sousedy žijeme. A to se mi líbí. Jen mě mrzí, že se politici stále více snaží omezit naši práci a kriminalizovat nás. Tak snad neskončím brzy ve věznici na Borech, dosud jsem tam byl jen pracovně.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: