Deník

Naši prvňáčci: Ve Věstonicích mají děti novou třídu i s počítači

/FOTOGALERIE/  Úplně nová třída čekala letos na osmnáct prvňáčků ze Základní školy v Dolních Věstonicích.

Žáky 1. třídy ZŠ v Dolních Věstonicích učí Zdeňka Hrabcová.Zdroj: archív školy

Žáky 1. třídy ZŠ v Dolních Věstonicích učí Zdeňka Hrabcová.

Autor: archív školy

Nadšení pro ochotnické divadlo předává dětem ředitel školy Zbyněk Háder například při vánoční besídce.Zdroj: archív školy

Nadšení pro ochotnické divadlo předává dětem ředitel školy Zbyněk Háder například při vánoční besídce.

Autor: archív školy

Na vánoční besídce zaujali i školní atleti.Zdroj: archív školy

Na vánoční besídce zaujali i školní atleti.

Autor: archív školy

 

„Měli jsme tady dvě malé třídy vedle sebe a protože nám dětí každým rokem přibývá, vytvořili jsme z nich přes prázdniny jednu velkou třídu. Vybavily jsme ji novým nábytkem, který si částečně navrhla sama paní učitelka, projekční a výpočetní technikou. Věřím, že se dětem ve třídě líbí a bude se jim tam dobře učit,“ sdělil ředitel školy Zbyněk Háder.

Nová třída pro prvňáčky ale nebyla jedinou novinkou, se kterou vstoupila škola do nového školního roku. V minulém roce byl dokončen projekt výstavby nových odborných učeben. „Zrekonstruovali jsme podkroví jedné budovy, kde vznikla počítačová, přírodovědná a polytechnická učebna se cvičnou kuchyní. V suterénu jsme pak vybudovali novou keramickou dílnu. Všechny učebny jsou plně vybavené novou technikou, pomůckami a nábytkem. Pro děti z prvního stupně jsme zase zrekonstruovali školní družinu,“ vypočítal ředitel Háder hlavní změny, které čekaly žáky z Dolních Věstonic v novém školním roce.

Školu navštěvují děti převážně z Dolních a Horních Věstonic, dojíždí i z Pavlova a Strachotína. Škola má nyní už sto třicet žáků, kterým nabízí pestrou paletu mimoškolních aktivit. Pro své žáky i jejich rodiče pořádá celou řadu akcí. V minulém roce také navázala partnerství se školou ve slovenských Moravanech nad Váhom. 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky