Deník

Naši prvňáci: Talenty školil fotograf Štreit, discgolfaři pojedou pro titul

/FOTOGALERIE/ Základní škola Kobylí je úplnou základní školou, kterou v současné době navštěvuje 269 žáků především z Kobylí, Bořetic, Brumovic a Vrbice.

„Na fotografiích vidíte nejen naše prvňáky, ale i jejich patrony z desátých tříd, kteří se o ně během celého roku starají. Na fotografii jsou při příležitosti předávání slabikářů v obecní knihovně. Současní deváťáci byli první, kteří tuto tradici přebírání slabikářů začali,“ ocenil ředitel školy Vlastimil Janda. Další společnou akcí bylo letos předvánoční čtení prvňákům, opět v obecní knihovně.

Školní družina a školní klub organizují pro žáky celou řadu akcí, ale nabízí i netradiční možnosti rozvíjení jejich zájmů. „Úspěšný je například fotografický kroužek, který má za sebou již dvě vernisáže. Jedna se konala v Hodoníně a druhá v Kobylí. Tu nám zahájil profesor Jindřich Štreit, který se dětem věnoval i po skončení oficiálního úvodu a předával jim své bohaté zkušenosti,“ připomněl Janda.

Svůj talent mohou žáci objevovat a rozvíjet také v novém sportu zvaném discgolf. Úspěšní reprezentanti se již zúčastnili Mistrovství Slovenska a pilně se připravují na květnové Mistrovství republiky.

Krásné chvíle připravují děti ze školní družiny také starším spoluobčanům při návštěvách Domu pro seniory. Připraví si krátké kulturní vystoupení, které vždy potěší všechny zúčastněné. 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky