více >>
Deník

Naši prvňáci: V rakvické škole mají žáci sportoviště i ovocný sad

Rakvice – Základní škola a Mateřská škola Rakvice má dlouhou historii. Od roku 1932 prošla mnoha změnami. Je výjimečná svým areálem. Kromě krásné původní budovy pro druhý stupeň, která je dominantou okolí, zde příchozí mohou vidět relativně novou přístavbu pro první stupeň. Děti mají k dispozici moderní jídelnu, zrekonstruovanou sportovní halu, barevnou školku se třemi třídami a venkovní sportoviště. Škola se může chlubit na běžné podmínky rozlehlou zahradou se vzrostlými stromy, z nichž část zabírá ovocný sad.

Ve školním areálu je také unikátní geologická stezka. „Díky tomuto jedinečnému prostoru jsme schopni zajistit, aby žáci trávili čas nejen ve třídách, ale snažíme se výuku přesouvat na čerstvý vzduch. Velkou výhodou je úzké propojení a spolupráce základní školy s mateřskou, na což klademe velký důraz,“ uvedl ředitel školy Petr Florián.

Příkladem podle něj může být již osvědčený projekt Můj deváťák, v němž každý žák deváté třídy má na starosti svého předškoláka, kterému se věnuje v různých činnostech během školního roku. „Je nutno říci, že škola má obrovský potenciál svým umístěním a máme s ní ještě velké plány. Chceme ji i více otevřít veřejnosti,“ prozradil plány ředitel Florián.

Žáky 1. třídy základní školy v Rakvicích učí Kateřina Straková a asistentka pedagoga Adéla Míková

Žáky 1. třídy základní školy v Rakvicích učí Kateřina Straková a asistentka pedagoga Adéla Míková

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky