Jako nekrásnější, ale i nejtěžší označili pořadatelé jedenáctý ročník právě skončených břeclavských Slavností. Starosti jim v sobotu večer přidělala silná bouřka, která se prohnala nad zámeckým areálem.

Večerní program stopli organizátoři předčasně a lidé prchali do svých domovů. Voda vyplavila také přilehlý festivalový kemp, proto přespali někteří ubytovaní v útrobách zimního stadionu.

Za zimákem našli mrtvého muže. Zřejmě se utopil v odlehčovacím rameni Dyje. Ilustrační foto
Za zimákem našli mrtvého muže. Zřejmě se utopil v odlehčovacím rameni Dyje

Většina návštěvníků Slavností Břeclav zůstala nad věcí a nenechala se rozmary počasí rozhodit. Naopak. Mnozí, s nimiž přímo na místě hovořila redakce Deníku, s úsměvem podotkli, že si užili zkrátka malou soukromou koupel uprostřed vlastního stanu. A rovnou ve spacáku.

Jiní však, především na sociálních sítích, nešetřili kritikou ať už směrem k ochrance, tak i k organizátorům, kteří se zcela správně rozhodli nepokoušet sílu přírody a akci v ten večer předčasně ukončit. Jako by snad zapomněli, jak nebezpečné mohou být hrátky počasí, a co vše dokážou na jihu Moravy předvést.

Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu
Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu

Pořadatelé břeclavských Slavností mohou být na svou partu, jak věrným návštěvníkům familiárně říkají, v každém případě hrdí. Nespokojenou brblající skupinu umlčeli milými a věcnými argumenty. Všeříkající je pak poznámka jedné z fanynek: „Tak už nemrčte a buďte trochu punkoví!“