„První nehoda se stala v pondělí kolem jednadvacáté hodiny. Na silnici vedoucí z Břeclavi na Lanžhot srazil neznámý řidič čtyřiadvacetiletého chodce, který šel při pravém okraji vozovky ve směru z Břeclavi. Řidič vozidla nezastavil a neposkytl zraněnému chodci pomoc,“ popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Policisté žádají případné svědky nehody o pomoc. Pokud si někteří řidiči projíždějící tudy v uvedené době všimli auta, které mělo zřejmě stříbrnou barvu, mohou se obrátit na službu kriminální policie a vyšetřování – telefon 974 632 232. Auto musí být po nárazu poškozené.

K další dopravní nehodě vyjížděli policisté v úterý po půl sedmé ráno. Za Starovičkami srazil čtyřiatřicetiletý řidič Škody Felicie chodce. Ten šel směrem na Hustopeče a táhl před sebou káru naloženou železem. Řidič jel z opačného směru a předjížděl auta před sebou. Když se dostal do druhého pruhu, střetu s chodcem už nedokázal zabránit.

Třiačtyřicetiletý muž utrpěl na místě těžká zranění a zamířil do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče dopadla s negativním výsledkem, ještě se podrobí odběru krve. Policisté prosí i v tomto případě o pomoc svědky. Lidé se mohou obrátit na linku 158 nebo na číslo 974 632 232.