Podle testu řidič před jízdou pil alkohol. „Podrobil se dechové zkoušce, která byla pozitivní. Měl přes jedno promile," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

U nehody, která se stala krátce po desáté hodině večerní, zasahovala profesionální hasičská jednotka z Hustopečí. V autě nezůstal nikdo zaklíněný, proto nebylo zapotřebí z její strany vyprošťování. „Měli jsme také nahlášený kouř v kabině, ale nakonec šlo o kouř po vystřeleném airbagu. Na místě jsme provedli protipožární opatření," sdělil Dvořák.

Hasiči pak ještě nasvětlovali místo nehody pro policisty. Cesta směrem od dálnice na Zaječí byla chvíli uzavřená, policie tam řídila dopravu.

Při vjezdu do Kobylí směrem od Čejče zase v neděli okolo půl osmé ráno havarovala Škoda Forman. Auto vjelo mimo silnici a převrátilo se na bok. „Budeme vytahovat auto z pole zpátky na silnici," oznámil v neděli krátce před devátou ranní mluvčí Dvořák.

Na místě zůstala zraněná spolujezdkyně. „Předali jsme ji do péče zdravotní záchranné služby, která ji odvezla do nemocnice," doplnil Dvořák.