K první nehodě vyrazila profesionální jednotka hasičů z Hrušovan nad Jevišovkou a dobrovolníci z Drnholce. „Na místě byly dvě zraněné osoby, jednu hasiči vyprostili bez použití vyprošťovacího zařízení. Druhá z osob byla zaklíněná a po vyproštění převezená vrtulníkem do nemocnice. Místo už jsme zajistili," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Příkaský.

Řidiče letecky dopravili do fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. „Muž staršího věku byl přijatý se středně těžkým poraněním hrudní páteře a hlavy. Spolucestující žena utrpěla jen lehčí zranění a byla převezená do znojemské nemocnice na centrální příjem," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Příčina nehody je podle policistů zatím v šetření. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o jeden automobil, tak je jedna z možných příčin nepřiměřená rychlost," nastínila policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Druhá nehoda se stala před půl druhou odpoledne u Boleradic. „Zde řidič opět nezvládl řízení. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby. Jedna byla v autě zaklíněna, takže na místě byla potřeba pomoc hasičů," informovala Cejnková. Na místo vyrazily hasičské jednotky z Hustopečí a Klobouk u Brna. Silnice 4217 by měla být podle policejní mluvčí průjezdná.