„K nehodě jsme vyslali lékařskou posádku. Chodkyně utrpěla vážná zranění, kterým ještě před naším příjezdem, bohužel, podlehla. Lékařka již pouze konstatovala smrt,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Záchranáři měli v péči ještě jednoho účastníka nehody. „Byl jím právě řidič, který se potýkal s akutní stresovou reakcí. Toho jsme ponechali na místě s ponaučením, že pokud se jeho stav zhorší, má vyhledat lékařskou pomoc,“ podotkla Bothová.

Jak k nehodě došlo, nyní policisté vyšetřují. „Příčiny nehody jsme dosud nezjistili. V každém případě jsme u řidiče provedli zkoušky na alkohol i drogy. Obě vyšly negativně,“ doplnil policejní mluvčí Petr Vala.

Policisté prosí o pomoc s vyšetřováním i případné svědky nehody. „Pokud jste událost viděli, nebo máte z této doby záběry z palubní kamery, ozvěte se na tísňové lince 158,“ vyzval Vala.

Přestože policisté zatím nezjistili, zda má nehoda osobního auta s chodkyní souvislost s viditelností chodkyně, spolu se záchranáři opět upozornili, aby lidé nepodceňovali reflexní prvky. „Mimo obec jsou povinností jak vepředu, tak i vzadu. Apelujeme však na chodce, aby si i ve městech dávali pozor na to, zda jsou pro řidiče dobře vidět. Čím více je chodec vidět, tím menší je šance, že jej řidič přehlédne,“ zdůraznil Vala.

Stejně hovořila i mluvčí Bothová. „Je třeba si uvědomit, že právě reflexní prvky mohou lidem i zachránit život,“ doplnila.