Dálniční policisté při vyšetřování havárie na místě zjistili, že automobil byl před nedávnem odcizený v Hulíně. Kdo seděl za volantem, se dověděli o tři hodiny později.

To totiž břeclavští policisté v Lanžhotě úspěšně stíhali osobní automobil Škoda, který byl odcizený po poledni v obci Starovice. „Devětadvacetiletý šofér, který nevlastní řidičský průkaz, při pronásledování poškodil kolo na odcizené Octavii a při vynuceném zastavení poničil i dveře služebního auta. Nadýchal přes jedno promile, měl při sobě navíc i klíče od havarovaného automobilu na dálnici. Obratem přiznal, že s autem havaroval,“ uvedl Malášek.

Ilustrační foto.
Němý osmiletý chlapec se ztratil v Brně. S policisty komunikoval vzkazy na papír

To ale nebylo všechno. Krátce po nehodě se řidič přičinil ještě ve Starovicích. „Vcelku pohodlně se otevřenými dveřmi přes přístavek dostal do kanceláře tamní firmy, kde odcizil odložený notebook. Pak stejně komfortně získal další dopravní prostředek. Jeho řidička nechala na chvíli před domem odstavenou Škodu Octavia, v ní vedle klíčů i kabelku s doklady a osobními věcmi. Krádež asi po čtvrthodině zjistila a oznámila policistům. Ti na základě řady postupně získaných informací zjistili pohyb vozidla a vypátrali ho v Lanžhotě,“ uvedl Malášek.

Devětadvacetiletý muž skončil v policejní cele a musí počítat s dalším trestním stíháním.