„Po hlavní silnici od Novosedel projížděl řidič nákladního vozidla Renault s návěsem a ze směru od Brodu nad Dyjí mu z vedlejší silnice vjel do jízdní dráhy mladý cyklista,“ vylíčila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

I když se řidič náklaďáku snažil střetu zabránit, nepovedlo se. Mladý cyklista měl na uších sluchátka a už nestačil zareagovat.

Dopravu v místě ráno řídila policie, silnice zůstala průjezdná. Dopravní policisté budou zjišťovat míru zavinění. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

V době nehody nebyli na místě žádní přímí svědci. Policisté proto žádají každého, kdo v době střetu místem projížděl, aby se s informacemi obrátil na břeclavský dopravní inspektorát – telefon 974 632 252 nebo přímo na tísňovou linku 158.

Policisté upozorňují zejména mladší cyklisty, aby se při jízdě na kole plně věnovali provozu. „Poslouchání hudby s nasazenými sluchátky na uších se může stát nebezpečnou překážkou v řádném vnímání okolí, což může mít fatální následky,“ zdůraznila Haraštová.