Na místo zamířila speciální technika hasičů, která pomáhala s úklidem následků nehody. Policisté odkláněli dopravu. „Dopravu odkláníme na pětadvacátém kilometru, je to exit u Hustopečí, zpět pak na jedenáctém kilometru u Blučiny,“ sdělil vpodvečer policejní mluvčí David Chaloupka s tím, že jakmile to situace umožní, dostanou se z kolony i auta, která tam uvízla.

Úklid po nehodě několika vozů podle policistů i hasičů zabere nějakou dobu, bližší časový odhad nebylo možné získat.

Jeden zraněný putoval do nemocnice. „Na místo vyrazil vrtulník a dva pozemní prostředky, vrtulník se nakonec vracet zpět na základnu. Sanitkou jsme vezli pacienta k vyloučení vážnějších poranění do brněnské nemocnice,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hasiči zajistili místo nehody proti požáru, zasypali uniklé provozní kapaliny a na žádost policie za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení vnikli do jedné z kabin, aby bylo možné dohledat potřebné dokumenty.

„U nehody zasahovaly jednotky ze čtyř stanic. Poslední odjela z místa před půl osmou večer. Odstranění havarovaných vozidel má na starosti specializovaná firma," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.