„Dva nákladní automobily a jeden osobní se srazily na dvaadvacátém kilometru dálnice ve směru na Bratislavu. Havarovaný kamion s návěsem zůstal stát v levém jízdním pruhu. Druhé nákladní auto bez návěsu uvízlo částí mimo vozovku a částí v odstavném jízdním pruhu. Dálnice byla neprůjezdná, policisté tak odklonili dopravu na exit Blučina," popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Pravá strana návěsu kamionu byla podle Mikošky zcela zničená a náklad plastových lahví s minerální vodou se rozsypal na část dálnice. Vzhledem k nutnosti zprovoznit alespoň jeden jízdní pruh hasiči rozsypaný náklad uklízeli mimo vozovku. Zraněný byl po rozsáhlé nehodě pouze řidič nákladního automobilu, který však odmítal ošetření záchranářů.

„Dálnice byla v místě zásahu velmi kluzká. Na místo tak musela přijet technika Správy a údržby dálnic, aby ošetřila vozovku v místě nehody i za ní ve směru na Bratislavu. Z tahače, který po nehodě zůstal částečně v příkopu, uniklo do země větší množství nafty. V noci tak musela zasahovat i sanační firma," doplnil Mikoška.

Po zadokumentování nehody zasahující hasiči z Hustopečí, Brna a Židlochovic zprovoznili pravý jízdní pruh. Kolona, která zůstala před nehodou stát, mohla pokračovat v cestě. Dálnice však zůstala ještě několik dalších hodin uzavřená.

Počasí v úterý zapříčinilo problémy na silnicích po celém okrese. Lehké zranění utrpěla osoba, která cestovala v autě bourajícím odpoledne u Dolních Dunajovic, kde se střetlo nákladní a osobní auto. Další tři auta havarovala u Zaječí.