Se Škodou Felicií se čelně srazil renault, který na rovném úseku vybočil z neznámých důvodů do protisměru. Jeho osmatřicetiletý řidič jel směrem od Podivína. Silný náraz odmrštil škodovku do příkopu.

Pětapadesátiletý muž sedící za volantem felicie utrpěl zranění, kterým podle policie na místě podlehl. Manželku spolu s řidičem druhého auta převezli záchranáři sanitkou do nemocnice. „Dechová zkouška u něj vyloučila přítomnost alkoholu i drog," sdělila policejní mluvčí. Jak doplnila, ani jeden z cestujících nebyl z Jihomoravské­ho kraje.

Policisté na místě odkláněli dopravu po náhradní trase, silnice byla téměř čtyři hodiny neprůjezdná. Proč k nehodě došlo, zatím není jasné. „Důvod, proč řidič osobního auta renault částečně vyjel do protisměru, je nyní předmětem šetření," uvedla Haraštová. Na místě zasahovali také hasiči. Ti vyprostili z vraku řidiče a odklidili vyteklé provozní látky.

Letos nejde zdaleka o první smrtelnou nehodu na Břeclavsku. „V tomto roce se jedná již o šestý případ, kdy si silnice v našem regionu vyžádaly tu nejvyšší daň," vyčíslila mluvčí policistů.

MICHAL HRABAL