„Zatímco v loňském únoru nedošlo k žádnému usmrcení, ani k žádnému těžkému zranění – lehké zranění utrpěly pouze tři osoby –, nyní tomu tak není. V letošním únoru si silnice na Břeclavsku vyžádaly jeden lidský život, dvě osoby byly zraněny těžce a čtyři osoby zdravotníci ošetřili s lehkým zraněním,“ vypočítala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Škoda, která na havarovaných vozidlech letos v únoru vznikla, se vyšplhala na 650 tisíc korun a další vyšetřovatelé vyčíslili na 130 tisíc korun. Co se týče alkoholu za volantem, ten policisté zjistili u jednoho řidiče.

„Jak je z uvedených údajů patrné, řidiči si již více vžili novelizaci, která platí od letošního ledna,“ uvedla Haraštová. Škodu do sta tisíc korun při dopravní nehodě totiž majitelé aut vyřizují nově prostřednictvím pojišťoven. „Dopravní policisté se tak mohou více věnovat dohledu na silnicích a zaměřují se jak na přestupky, tak i na zjišťování požití alkoholu či drog před jízdou,“ poznamenala břeclavská policejní mluvčí.

Od začátku letošního roku policisté zkontrolovali dvaaosmdesát řidičů, kteří „nafoukali“ alkohol a u deseti řidičů zjistili užívání omamných látek. Ve stejném období v roce 2008 zjistili třiapadesát podnapilých řidičů a u žádného z nich nezjistili drogy.