Podle policistů patrně může za nehodu řidič dodávky.„Moto­cyklista na skútru jel po hlavní silnici. Řidič dodávky sice zastavil na stopce, pak se ale rozjel a muže srazil," sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník. Jak dodal, vyšetřovatelé stále zjišťují, zda skútr přehlédl nebo spíše špatně odhadl situaci.

K nehodě musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby, který zraněného důchodce přepravil do brněnské nemocnice. Dechová zkouška u řidiče dodávky, který vyvázl bez újmy na zdraví, podle policejního mluvčího neprokázala alkohol.

Hasiči na místě řídili kyvadlově dopravu a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. „Osmnáct minut po čtvrté hodině již byla silnice průjezdná," informoval mluvčí jihomoravské hasičů Petr Příkaský. U události zasahovali profesionální hasiči z Hustopečí a Židlochovic.

Neprůjezdná křižovatka

Další křižovatku, tentokrát v Drnholci, uzavřela ve středu odpoledne nehoda dodávky a osobního auta. Došlo k ní na Hrušovanské ulici před čtvrtou hodinou. Obešla se bez zranění. Hasiči z Hrušovan nad Jevišovkou a domácí dobrovolníci tam řídili dopravu. Pro auta přijela odtahová služba. (sp)