„Dvě ženy chtěly přejít po starém přechodu od novinového stánku k zastávce autobusu na protější straně. Ve směru od Tesca se k nim blížila Avie. Když řidič začal přibržďovat, ženy se zastavily uprostřed silnice. Jedna z nich se ale hned vzápětí dala znovu nečekaně do pohybu a řidič už nestačil zastavit," popsala střet břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jak doplnila, zkouška na alkohol vykázala u řidiče sice nízkou, ale přesto pozitivní hodnotu. „Při první dechové zkoušce mu policisté naměřili 0,24 promile. Při druhé, opakované se na displeji objevila hodnota 0,21 promile v dechu. Řidič se nyní podrobí lékařskému vyšetření s odběrem krve," informovala Haraštová.

S uvolněním silnice pomáhali na místě břeclavští hasiči. Nehoda zkomplikovala provoz na hlavním tahu města, policisté řídili dopravu kyvadlově. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Nehoda tak zůstává i nadále v šetření.

Nehoda komplikovala provoz při pondělní odpolední dopravní špičce na Lidické ulici v Břeclavi. Řidič Avie tam srazil chodkyni, pro kterou musel přiletět vrtulník záchranářů.